Rusnok je nažhavenej: Ty vole, od středy budu v radě ČNB

Jiřího Rusnoka jmenuje prezident Zeman do rady ČNB.
Autor: ČTK, lvi - 
4. 2. 2014
14:30

Prezident Miloš Zeman jmenuje ve středu expremiéra úřednické vlády Jiřího Rusnoka členem bankovní rady České národní banky. Bankovní rada ČNB  totiž určuje měnovou politiku země a rozhoduje o zásadních měnově politických opatřeních.

Prezident Zeman již od nástupu do funkce před rokem avizoval, že členem bankovní rady jmenuje Rusnoka. Do konce ledna byl Rusnok premiérem prozatímní vlády, která od léta úřadovala bez vyslovení důvěry Poslaneckou sněmovnou. Předtím Rusnok působil jako šéf ING penzijního fondu. Dříve byl i ministrem financí a ministrem průmyslu a obchodu.

Do ČNB míří druh Singer

Rusnok doplní bankovní radu v době, kdy ČNB čelí kritice části ekonomů a politiků za devizové intervence, které vedly k oslabení koruny. Zatímco prezident zásah centrálních bankéřů kritizoval, Rusnok ho hájil. V listopadu řekl, že intervence domácí ekonomice pomohou a zvýší její konkurenceschopnost.

ČNB zahájila intervence 7. listopadu s cílem oslabit korunu a zabránit tak hrozící deflaci. Snaha držet kurz koruny poblíž hranice 27 korun za euro, jak ČNB deklarovala, bude podle guvernéra ČNB Miroslava Singera trvat nejméně rok a půl.

Bankovní rada ČNB je sedmičlenná. Další výměna rady je možná v červenci 2016, kdy končí mandát guvernérovi Miroslavu Singerovi a členovi bankovní rady Kamilu Janáčkovi.

Doporučujeme
itartas ( 4. února 2014 22:19 )

Rusnok je normálně sprostý chlap a sprostota je hlavním předpokladem být členem jakékoliv správní rady v tomto státě. Tam slušní lidé nejsou vítáni a proto se tam ani nejmenují!!!

japome ( 4. února 2014 18:06 )

japome ( 4. února 2014 18:04 )

japome ( 4. února 2014 18:04 )

měl ses lépe učit také si mohl sedět v nějaké radě

japome ( 4. února 2014 18:03 )

i paní NAGYOVOU - NEČASOVOU naváděl

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa