Pátek 29. září 2023
Svátek slaví Michal, zítra Jeroným
Polojasno 24°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

Guvernér ČNB Singer: Muž, který vám všechno zdražil, MLČÍ!

Guvernéra ČNB zaujal mikrofon Blesku. Odpovídat na klíčové otázky však příliš vstřícný nebyl
Guvernéra ČNB zaujal mikrofon Blesku. Odpovídat na klíčové otázky však příliš vstřícný nebyl  (Autor: Foto Blesk - Ladislav Křivan, Zbyněk Pecák)
Autor: vlb, simao - 
17. ledna 2014
12:20

Opakovaně odmítá rozhovor nejčtenějšímu médiu v zemi. Přitom má co vysvětlovat – i kvůli jeho hlasu Čechům zdražilo prakticky vše. Blesk se tedy s dotazy za guvernérem České národní banky Miroslavem Singerem vydal přímo – na jedno z jeho veřejných vystoupení. A reakce muže, jehož roční plat nás stojí neuvěřitelných čtyři a půl milionu? Zahodil mikrofon!

Česká národní banka pobouřila značnou část veřejnosti nepopulárním krokem - oslabením koruny. Doby, kdy jsme euro pořídili za 25,50 Kč, jsou dávno pryč. Po intervenci ČNB stojí kolem 28 korun! Do budoucna chce banka udržovat korunu na kurzu 27 Kč za euro...

Guvernér Singer intervenci hájí. Proti ní se však vyjádřila řada expertů. A také dva ekonomové z vrcholných pater české politiky - Václav Klaus a současný prezident Miloš Zeman, který má pro intervenci "jen velmi malé pochopení" a ničemu, až na krátkodobý prospěch exportérů, podle něj nepomohla. Snad jen Jiří Rusnok, který míří na teplé místečko do bankovní rady ČNB, s tímhle razantním krokem taktně souhlasil. Díky Zemanovi bude ostatně již letos spolupracovat se Singerem.

Video  Guvernér ČNB se bojí Blesku?  - Tomáš Sovinský
Video se připravuje ...

Ptali jsme se ho... a zahodil mikrofon!

Běžné občany však zajímá především praktický dopad listopadového oslabení koruny. Zdražilo takřka vše. Nejen dovážené zboží. Potraviny budou dražší až o 8 procent, potvrdil Blesku budoucí ministr financí Andrej Babiš.

Blesk proto přišel na čtvrteční přednášku „Ekonomická diskuze“ do Nové budovy Národního muzea. Kromě mnoha předních českých ekonomických odborníků zde vystupoval i Miroslav Singer. Otázek jsme na něj měli několik, nezodpověděl fakticky žádnou. A ukázal, nakolik je ochoten svá kontroverzní a experty napadaná rozhodnutí obhájit. Mikrofonu Blesku se bez okolků zbavil.

Ročně přitom bere 4 554 372 Kč a starosti lidí s podstatně nižšími příjmy jako by ho nezajímaly. Nejen zdražování však zasáhlo Čechy. Zvýšila se nejistota ve společnosti, co bude dál. A lidem také zhubly úspory. Jen ČNB se raduje - vydělala skoro 50 miliard, kontroverzním opatřením s údajně dobrým záměrem pro oživení české ekonomiky zatím jen zlepšila své hospodaření.

lysohlavek02 ( 19. ledna 2014 19:40 )

 kurvana

rudyptak48 ( 18. ledna 2014 16:11 )

Jaký je rozdíl mezi Singerem a Krečířem? Skoro žádný. Krejčíř si užívá za mřížemi vězení v JAR a Singer si zas užívá za mřížemi ČNB.

babcaa ( 18. ledna 2014 13:57 )

Skutečně i za tištění pravých na oficiální příkaz osoby k tomu pověřené? Můžeš dodat konkrétní příklad?

minehava ( 18. ledna 2014 13:56 )

Jak jsem se docetla,tak pravý důvod byl,aby Singr vylepšil špatný hospodářský výsledek ČNB.

minehava ( 18. ledna 2014 13:53 )

I za tištěni pravých, ale tady si to zločinci sami schválí, takže jsou z obliba.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud