Žena zachránila stovky psů: Neopustím je, i když mám rakovinu!

Autor: Slávka Červená - 
14. ledna 2014
06:38

Měla dům i dobře placenou práci. Dnes bydlí Hana Šiblová (48), matka dvou dcer, ve zdevastovaném statku, kde se stará o bezprizorní psy, je na mizině a k tomu bojuje s rakovinou.

„Kdo jednou ke psům přilne, myslí jinak. Zjistila jsem, jak strašně málo toho stačí k životu,“ říká Hana Šiblová. Sedí na posteli, okolo ní radostně poskakují fenky Žížala (11) a Žoužou (10).

Ve zpustošeném statku bez elektřiny obývá místnost s vysokými klenutými stropy, stěny zdobí, co kde našla. Kromě psů jí dělá společnost jen malé rádio.

Úřednice

Nechce se uvěřit, že byla osm let úřednicí na radnici ve Vyškově a 14 let se věnovala realitám. „Věřte, ta moje nemoc mě trápí ze všeho nejmíň. Na to, Měla dům i dobře placenou práci. Dnes bydlí Hana Šiblová (48), matka dvou dcer, ve zdevastovaném statku, kde se stará o bezprizorní psy, je na mizině a k tomu bojuje s rakovinou. Zachránila stovky psů Žije v rozpadlém st .co dělám, jsem doplatila zdravím, ale zachránila jsem mnoho zvířat.“ Její příběh psí mámy začal v roce 2004. „Chtěla jsem rychle pomoci, ale nepřemýšlela nad důsledky,“ vrací se Šiblová o deset let zpět, kdy v Olomouci založila bezpříspěvkovou stanici pro záchranu zvířat.

Útulky Dětmarovice a Darkov žádaly v zimě o pomoc, jinak by tam psi umrzli. „Místo pěti nám jich naložily 36 s tím, že u nás budou jen dočasně. Zpět si je ale již nevzaly a fenky byly nakryté,“ vzpomíná.

 „Dnes už vím, že jen láska ke zvířatům nestačí. Chtěla bych obdobné nadšence varovat, aby dopředu zvážili následky. Jinak do toho zabřednou jako já,“ radí. Její původní představa byla, že pomůže pár psům, jenže postupně jich přibývalo, po několikerém stěhování skončila i se psy před třemi lety na statku. Stovky psů „Nakonec jsem jich živila sto a neměla je už kam dávat. Místní ze mě udělali tyranku. Psi byli ale odvšivení, odčervení a měli co žrát,“ říká. „Bylo jich ale tolik, že již žili v nehygienických podmínkách,“ upozorňuje Dušan Bill, šéf Krajské veterinární správy v Brně a pokračuje: „Několik jich nemělo vakcínu proti vzteklině. Za to dostala pokutu.

Se psy vypomohl útulek v Poděbradech. Nyní má chovatelka všech 12 psů v pořádku,“ potvrzuje Bill. Hana Šiblová tvrdí, že prostřednictvím sponzora chtěla statek odkoupit a vyřídit dotaci na stanici na záchranu zvířat. Měla i projekt, v části statku nechala postavit dřevěné kotce.

„Až když tam byli psi převezeni, vyšlo najevo, že jsou tam nevyřešené majetkoprávní vztahy. Tím to padlo,“ smutně pokrčí rameny. Většina chlupáčů, o které pečuje, je stará. Nikdo je nechce. „Ale přece je nedám utratit, jen abych se měla dobře.“

Nejhorší zima Bez elektřiny, jen na matraci na statku prožila i krutou zimu 2011. Měla sice malá kamna, ale neměla čím topit. „V minus dvaceti mě hřáli jen psi. Byla to nejhorší doba v mém životě. Zachránila mě paní, která mi dovezla péřový spacák a sekerku.“ Omrzl jí obličej i ruce. Onemocněla. „Mám rakovinu, cukrovku, vysoký tlak. Ale neodejdu, dokud tu psi budou, s nimi se cítím dobře. Nestojím o to, aby mě někdo litoval,“ říká rozvedená Hana, která je živa jen z toho, co si brigádně vydělá. Její dvě dcery si přejí, aby žila zase jako dřív. „Jsem ráda, že se naše vztahy napravily, ale nic po nich nechci,“ dodává žena, kterou hned tak něco neporazí. „A ani rakovina ne!“ dodává Hana Šiblová.

Obce nechtějí platit

Hlavní problém podle Dušana Billa z Krajské veterinární správy Brno vězí v tom, že obce toulaví psi nezajímají, protože šetří. Zaplatili by za odchyt a pak v útulku denně 70–150 Kč. „Obce vybírají za psy poplatky. Města, kde jsou útulky, chtějí, aby obce na provoz paušálně přispívaly. Většina to odmítá,“ upozorňuje Bill. To potvrzuje i vedoucí útulku ve Zlíně Danuše Šmigurová. „V tak velkém regionu s námi uzavřelo smlouvy jen šest obcí! Měl by se změnit zákon tak, aby to byla povinnost obcí,“ míní Šmigurová.

ranak ( 26. července 2014 20:01 )

Hana ŠÍBLOVÁ,JE KURTIZÁNA,ZLODĚJKA,TÝRÁ PSI A KOČKY,NIČÍ RODINY A LIDSKÉ ŽIVOTY,JE TO TO NEJHORŠÍ ZLO,CO MOHLO OBCI NEMOTICE POTKAT A V JEJÍCH STOPÁCH JDE I JEJí DCERA!Není to žádná ochránkyně,ten článek to je výsměch lidem,kteří se poctivě starají o zatoulaná zvířata.Tato osoba je má zavřený na statku v Nemoticích,nedostávají krmení,nevidí denní světlo,spí ve výkalech,pichá jim sedalin,aby neštěkali,ale spali.Nemluvím o tom jak ted momentálně ničí jednu rodinu ve Snovídkách,protože má poměr s mladíkem,který pochází z této rodiny,toho odřízla od světa,naslouchá jen jejím lžím,provozuje s ním zvrhlé sexuální praktiky,chová se jako ona,zavrhl úplně celou rodinu,mluví jen s matkou,kterou paní ŠÍBLOVÁ OPIJÍ JEJÍM OBLÍBENÝM PITÍM FERNETEM,CHODÍ K NÍ DEN CO DEN,TAHÁ Z NÍ PENÍZE A KDOVÍ JAKÝ MÁ PLÁN,TŘEBA JI OBRAT O DŮM,tak jak to už několikrát udělala.Tohoto kluka dohnala až k pokusu o sebevraždu oběšením,ponižuje ho,opíjí ho,do pití mu dává sedalin na spaní,ten si nenechá nic vysvětlit,je sprostý na své sourozence,kteří mu vždy pomohli.MEZITÍM PANÍ ŠÍBLOVÁ ROZTAHUJE SVŮJ ROZKROK,KAŽDÝMU KDO JÍ ZAPLATÍ A ŠÍŘÍ JEJÍ POHLAVNÍ CHOROBY,TAK BACHA VŠICHNI,AT NEJSTE NEŠTASTNÍ.DOUFÁM ,ŽE PŘIJDE DEN,KDY TATO MRCHA A ŠPÍNA ZAPLATÍ ZA VŠE CO UDĚLALA,ZA TO KOLIK NEBOHÝCH STARÝCH LIDÍ OKRADLA A NĚKDO JI BUDE PĚKNĚ DLOUHO MUČIT,AT VÍ JAKÝ TO JE,KDYŽ Z JEJICH ÚST,JDE JEN SAMÁ LEŽ.NIC NEDĚLÁ JEN KRADE,DAL BYCH JI TU NEJTĚŽŠÍ PRÁCI,KTERÁ EXISTUJE,ABY VĚDĚLA JAK SE PRACUJE RUKAMA A NE ROZKROKEM!!!VYKLÁDÁ JAK DĚLÁ ÚČETNICTVÍ,ALE ONA JEN ÚČTUJE,KTERÝHO CHUDÁKA OKRADE A MUŽSKÉ POHLAVNÍ ORGÁNY,JEJÍ PAPÍRY JAK ŘÍKÁ JSOU POSETY PSÍMI VÝKALY A NESKUTEČNĚ SMRDÍ.lIDI Z NEMOTIC,DĚLEJTE NĚCO Z TAKOVOU ŠPÍNOU!!!!!!!!VE SNOVÍDKÁCH DOKONCE PO DVOU FLAŠKÁCH FERNETU,NARAZILA I DO DOMU,BYLA TAK OPILÁ A PŘESTO SEDĚLA ZA VOLANTEM A SVEDLA TO NA LÉKY,KTERÉ BERE NA NERVY,ALE NEPODROBILA SE ANI DECHOVÉ ZKOUŠCE A ODMÍTLA JET I NA KREV,TO BYL PRVNÍ TREST,KTERÝ JI POTKAL,ZAJÍMALO BY MĚ,KDYBY JELA DÁL,JAK BY DOPADL

snovycak ( 26. dubna 2014 23:27 )

Hana siblova je zlatokopů královna,není normální,vyspí se s kýmkoli pelesišila se na domu co zpracovala s mladýma Já bych mohl po vydat hraje si na ochránkyně zvířat jde ji o sex a penize

bibijana ( 15. ledna 2014 14:29 )

Taktéž

bibijana ( 15. ledna 2014 14:26 )

vratka: ,je dobře,že do diskuzí píšou lidé,kteří znají místní poměry.Už,jak jsem viděla fotky,tak jsem si říkala,že něco není v pořádku.proto jsem naštvaná na všechny ty ligy,nadace,veterinární správy,že jsou absolutně nečinní.O politicích už vůbec nemluvě.Útulky by měly být státní,je spousta nezaměstnaných,nač platit podpory,když by si tam mohli vydělat.Žádné poplatky za psa obci,které to zpronevěří,ale ať majitelé psů platí státu daň ze psa,ze kterých by byl provoz útulků financován.

vratka ( 14. ledna 2014 23:30 )

"P.S.: Z několika mailů od lidí , kteří v "útulku" paní Šíblové v Žerůvkách hledali svého psa, posílám jeden , aby jste si mohli udělat představu, v jakých podmínkách musí zvířata přežívat v naší civilizované zemi, neboť kontrolní orgány prý udělali vše, co jim káže litera zákona. PS: o Žerůvkách... Při hledání svého ztraceného psa se mi včera také naskytl ten otřesný zážitek návštěvy "záchranné stanice". Byli jsme tam už v sobotu dopoledne, ale nepustili nás dovnitř. Po dlouhém bušení se odkryl kousek papírové krabice, kterou jsou zabedněny okénka v přední části objektu. Nějaký chlapík, kterému jsme viděli pouze oči, nám tvrdil, že tu není majitelka, čekají kontrolu, uklízí a bohužel nás opravdu nemůže pustit dovnitř. Bylo by to prý lepší ve všední den odpoledne. Měli jsme na plánu ještě nějaké hledání, tak jsme odjeli. Včera odpoledne jsme opět přijeli do Žerůvek. Situace se opakovala, menší pokrok byl, že chlapík vyšel v žabkách na boso ven. Pak nám dírou v okénku ukázal 4 malé psy, větší prý nemá. K argumentům, proč nás nepustit dovnitř, přibylo tvrzení, že tato záchranná stanice ještě není zkolaudovaná.... Tak jsme zajeli pro Policii ČR do Lutína a náhle šlo vše hladce!!! V prostoru hned za vraty se sype strop, ze kterého již visí veliké překlady. V hlavním psinci měli lejna aspoň trochu seškráblé. Je tam však z hromad rozkládajících se odpadků a zbytků brojlerů takový smrad, až vám slzí oči! Velcí psi umístění v jedné kóji si jsou většinou velmi podobní. Tři stejní kříženci rotwailera, mnoho kříženců NO...pokud tu jsou od narození, tak zřejmě nikdy nebyli venku. Kolem objektu nejsou žádné stopy a sníh už leží opravdu dlouho. Pokud se tam hodláte vypravit, vřele doporučuji baterku! A místnost pro malé a střední psy? Byli tam tak namačkáni, že v celé místnosti vůbec nebyla vidět podlaha! A intenzita smradu byla taková, že se téměř nedalo nadechnout! Jak tu ten chlapík může vůbec vydržet!? Počet psů neodhadnu. Někteří si byli opět velmi podobní...chlapík ř

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud