Začnětě hubnout: Tolik vám pomůže dieta ušetřit

Správná dieta vám může ročně ušetřit necelých 50 tisíc korun!  (Autor: archiv Blesku)
Autor: Eva Kroupová - 
12. ledna 2014
06:21

Shazování nevzhledných špíčků s sebou přináší kromě krásné postavy, vyššího sebevědomí i více peněz na kontě. Díky změně životního stylu ušetříte třeba na dovolenou, na které pak vystavíte novou figuru!

Až 55 procent Čechů má podle průzkumů VZP nadváhu (z toho 34% je dokonce obézních!). Přitom si stačí odpustit několik hříšných potravin a trošku sportovat. Například zdánlivě nevinná třetinka limonády vám ročně přidá na váze až sedm kilogramů!

Místo dezertu ovoce

Nevydržíte bez sladké tečky? Nahraďte dortíky a čokoládové tyčinky ovocem. Jablíčko stojí i teď v zimě asi 6Kč, čokoládová tyčinka či muffi n zhruba dvakrát tolik. Roční úspora pak dělá 2190Kč! A zdraví z vitaminů máte jako bonus!

Voda místo koly

Kdo denně vypije 2 litry koly za 30 korun, ročně utratí 10 950 korun. Balená voda vyjde zhruba na půlku, o kohoutkové ani nemluvě (asi 58 Kč/rok)...

Delší život bez léků

Obezita vede k nenemocem a předčasným úmrtím. Těžce obézní pacient stojí podle VZP stát ročně přes 100 tisíc korun na lécích a péči. Stamiliony pak v rozpočtech chybí třeba na platy, důchody a jiné dávky... 

Jezte jen půl porce

Neumíte vařit pro jednoho, proto jíte za dva? Rozdělte běžnou porci k večeři napůl a máte i oběd na druhý den! průměrné útratě 90za oběd v restauraci ušetříte ročně 32 850 korun!

Do práce na kole

Jestli za prací nedojíždíte desítky kilometrů, nasedněte na kolo! Uvádí se, že řidiče, který ujede 5000km za rok, stojí každý kilometr asi pět kaček. Když čtvrtinu odšlapete v sedle, ušetříte 6250Kč! A ještě shodíte! 

abyss ( 12. ledna 2014 20:39 )

Tak jsem si to našla. Soud může rozhodnout o povinnosti složit peněžní částku pro výživné splatné v budoucnosti pouze ve výjimečných specifických případech jako jsou například pouze sezónní příjmy nebo značně riskantní podnikání. Co z toho je tvůj případ?

anka ( 12. ledna 2014 20:37 )

ale bezte do lesa, proc by jeden mel zavanet sektarstvim kvuli tomu, ze rekne svuj nazor nebo ze je optimista???? U revizorky jste si stezovala na spatne mezilidske vztahy z jeji strany - na druhou stranku jste me tu hned narkla ze sektarstvi. Vam to prijde normalni? Me tedy ne.

abyss ( 12. ledna 2014 20:16 )

Nějak ta tvoje pohádka dostává trhliny. Původně jsi psal že počátkem tvých dost zmatených problémů bylo to že jsi přišel o práci a taky že to bylo původcem tvých dluhů Exekutor vymáhá soudem uznaný dluh, tudíž (pokud to zase není celé smyšlenka), exekutora na tebe poslal soud, ne ona. Vzhledem k tomu že jsi po určitém společném soužití věděl co je ona zač, neměl ses zachovat jako trouba a měl sis zaplatit schopnýho právníka. Zaručeně by tě přišel na míň než o co tě oškubala. On totiž i průměrnej právník dokáže zařídit, že muž platí na děti směšné alimenty, stačí "prokázat" že muž na víc nemá a v takovém případě třeba když i dluží, dokáže splácení dlužných alimentů odložit na několik let. O tom že by se dalo nařídit placení alimentů dopředu jsem nikdy neslyšela, tak se ti pokusím věřit ale podle mě si tohle nechá líbit jedině totální trouba.

ooo.4 ( 12. ledna 2014 20:02 )

To zavání sektářstvím, a to na diskuse nepatří. Běž lovit jinam.

abyss ( 12. ledna 2014 20:01 )

Dost nelogická reakce na to co jsem napsala

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud