Pátek 21. června 2024
Svátek slaví Alois, zítra Pavla
Oblačno, bouřka 30°C

Anketa mezi muži z muslimských zemí: Tak vás chtějí (ne)vidět! V Egyptě, Turecku, Tunisku...

Fakt, že si ženy v islámských státech musí zakrývat obličej (nebo alespoň vlasy), je obecně známý.
Fakt, že si ženy v islámských státech musí zakrývat obličej (nebo alespoň vlasy), je obecně známý.  (Autor: Profimedia.cz)
Autor: štš - 
11. ledna 2014
09:00

Fakt, že si ženy v islámských státech musí zakrývat obličej (nebo alespoň vlasy), je obecně známý. Ovšem chtějí to muži i dnes a ve všech zemích?

Vědci z univerzity v Michiganu se rozhodli otevřít téma, které je pro muslimy citlivé. A z jejich rozsáhlého výzkumu vyplývá, že muži i ženy v islámském světě zdaleka nesdílí stejný pohled na zahalování žen.  

Svatá tradice

Většinový názor zní, že dnes již není nutné nosit burku či nikábu, které zahalují celý obličej, bohatě postačí jednoduchá pokrývka vlasů.
Výjimkou potvrzující pravidlo je pouze Pákistán a Saúdská Arábie. Velká část tamních obyvatel si myslí, že ženy nemají na veřejnosti obličeje ukazovat vůbec! V S. Arábii jsou o tom přesvědčeny 3/4 lidí!

Ukažte tváře

V okolních státech je situace jiná, nejliberálnější jsou pak Libanonci, kde by pokrývky hlav půlka respondentů oželela zcela. Egypťané, Turci a Tunisané, kam jezdí Češky nejčastěji na dovolenou, tam v drtivé většině preferují tzv. al-Amiru, tedy dvoudílný šátek zcela zahalující vlasy, krk a poprsí.

Takhle dopadla anketa mezi muslimy. Jak moc mají podle nich chodit ženy zahalené? Takhle dopadla anketa mezi muslimy. Jak moc mají podle nich chodit ženy zahalené? | archiv Blesku

dumik ( 26. května 2015 16:45 )

ale oni si omývají nohy a to jen muži v mešitách, jak by se ženy mohly umývat, když sedí pod dekou? a v kazachstánu je islám

dumik ( 26. května 2015 16:42 )

když se muslimským mužům tak líbí zahalené vlasy , krk a hruď nebo dokonce burka - ať je nosí,samozřejkmě jen muži. ale ať je nevnucují. zajímavé, že když české muslimky od víry odpadnou, najednou vědí, jak byly pomalu k šátkům přinuceny

milisch ( 11. ledna 2014 21:44 )

Ku*vy jedny s hadrou na hlave. Zacalo by to ustupkama v telocviku, a pak by nam odmitaly v obchodech prodavat veprove a alkohol, jak se to deje v Anglii, a dale...!

milisch ( 11. ledna 2014 21:41 )

Uz nas zacinaji masirovat muslimskou "kulturou"! Kdyby mne nekdo pred 15 lety rekl, ze v Cechach budeme vedle romales resit i daleko horsi vredy v podobe muslimaku, tak bych neverila! Ktery narod si neuchrani svoji identitu, a bude ustupovat cizim kulturam a zvyklostem, tak ten jednoho dne zanikne.

milisch ( 11. ledna 2014 21:35 )

Dost dobry, klobouk dolu pred touto ocelovou zenou.

Zobrazit celou diskusi