Středa 22. března 2023
Svátek slaví Leona, zítra Ivona
Oblačno 17°C

Soud neuvolnil muslimku (13) z hodin plavání: Musí se koupat v burkini!

Dívku musí chodit na hodiny plavání v muslimských plavkách burkini
Dívku musí chodit na hodiny plavání v muslimských plavkách burkini  (Autor: profimedia.cz - ilustrační foto)
Autor: shp - 
12. září 2013
08:11

Burkini – muslimské plavky, které pokrývají téměř celé tělo mimo obličeje, musí nosit dívka (13), kterou odmítl německý soud ve škole uvolnit z hodin plavání. Muslimka si stěžovala, že pohled na obnažené hrudníky chlapců na společných hodinách plavání jí znemožňuje víra vštěpující cudnost.

Dívka z Frankfurtu nad Mohanem rovněž nechtěla přijmout nabídkou školy, aby ona sama na smíšené hodiny plavání chodila v plavkách zvaných burkini, které zahalují celé tělo. Školačka tvrdí, že to by ji zase diskriminovalo oproti spolužačkám.

Burkini jsou kompromis

Spolkový správní soud ale určil, že právě burkini jsou rozumným kompromisem mezi náboženskou svobodou dívky a povinností státu vzdělávat své občany. Otec nejmenované dívky podle agentury DPA rozhodnutí soudu přijímá. Muslimové tvoří zhruba pět procent populace 80milionového Německa.

spirito ( 1. prosince 2014 17:06 )

Je to tak, kdo se má pak po nich koupat v bazénu, ještě chytit nějakou pohlavní nemoc nebo infekci.

djaba ( 12. září 2013 23:06 )

Oděv a pokrm z nikoho neudělá pravověrného. Pravou víru mám ve svém srdci a ne jak vypadám a co jím.Pokud věřím v Budhu ,Ježíše či Aláha nebo v jiného boha , nejsem věřící svým zevnějškem, ale svojí vírou a skutky.Ostatně , naprostá většina náboženství chválí naše postoje k lidem i bez víry a ráje jsou zaslíbeny těm , kteří pomáhají těm , jež to potřebují.A nemusí mít k tomu burku a samopal.

zelena.karkulka ( 12. září 2013 20:59 )

na plavky přece není zákon Jinak burqiny jsou různé,nemusí zakrývat celé tělo ani hlavu

japos22 ( 12. září 2013 13:24 )

Zřejmě každý musí umět plavat, co kdyby chtěla třeba zachránit psa z řeky

pepazdp ( 12. září 2013 12:29 )

Tos objevila Ameriku To už jsem tu psal x krát a nejen já, že se muslivé zkrátka nenápadně a potichu rozlezou po světě a až jich bude všude dost, tak stačí jim jenom zavelet a všichni budeme v prdéli

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa