Výzkum: Vnoučata nucená líbat prarodiče mohou být náchylnější k sexuálnímu zneužívání!

Podle výzkumu může nucení dětí líbat prarodiče vést až k zvětšení náchylnosti k sexuálnímu zneužívání.
9. 1. 2014
07:07

Přimět neochotnou ratolest, aby políbila babičku nebo dědečka, je někdy nadlidský úkol. Podle vědeckého výzkumu však nejde navíc o nic správného. Nutit děti k vyjadřování takovéto náchylnosti prarodičům z nich údajně dělá lidi náchylnější k sexuálnímu zneužívání.

Podle Britky Lucy Emmerson, koordinátorky Fóra sexuální výchovy, může nucení dítěte k takovým aktivitám vést k rozmazání hranice, co je vhodné a co nikoliv. Dítě, které bylo nuceno líbat prarodiče, může být náchylnější k sexuálnímu zneužívání a méně schopné se mu bránit.

Plácnutí je prý vhodnější

„Děti se musí naučit, že k takovým věcem musejí ony dávat svolení, a že jejich tělo je pouze jejich,“ prohlásila Emmerson. Podle ní je mnohem vhodnější, když dítě svému prarodiči pošle vzdušnou pusu nebo si s ním plácne. My bychom za Blesk.cz doplnili ještě objetí.

vencapernik ( 9. ledna 2014 17:10 )

Ladybug naprosty souhlas, ja zde ziji 45 lrt. Blba slovacka wmojko ma svaba na mozku(chip on the shoulder) a pustila si hubu na spacir i kdyz vi o Americe lautr hovno. Stejne jako rada antiamerican idiotu z Ceska.

ladybug ( 9. ledna 2014 10:49 )

wmojko, co ty víš o Americe? Žiju tady už 50 let a každá rodina je jiná jako v Česku. Některé rodiny jsou víc srdečnější, jiné zas odměřenější. Že Američani posílají staré příbuzné do domova důchodců? To se děje v Česku taky. Každá rodina nezvládne se starat o nemocného dědu/babičku, zvláště, když jde o dlouhodobou a stále se zhoršující nemoc.

blooroses ( 9. ledna 2014 10:11 )

To není o výchově, to je o osobním příkladu a o skutečných vztazích v rodině. Pokud rodina funguje, je třeba i ta pusa něčím normálním, přirozeným, pokud rodina nefunguje, je to hraní o ničem a zbytečné nucení k tomu co může být dítěti skutečně odporné a co ho poznamená.

manolla1 ( 9. ledna 2014 09:41 )

Ty si spadl z višně přímo na hlavičku, že!

dzery ( 9. ledna 2014 09:23 )

a čůze Emmerson bych nejraději plácl po čenichu...

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa