Středa 29. května 2024
Svátek slaví Maxmilián, zítra Ferdinand
Oblačno 21°C

Druhý atentát v Rusku! Ve Volgogradu bomba roztrhala trolejbus! 14 mrtvých, zemřelo i dítě

Autor: ČTK, šim - 
30. prosince 2013
06:43

Děsivý scénář byl opět stejný. Výbuch měl za úkol zabít co nejvíce nevinných. Ani 24 hodin neuplynulo od sebevražedného atentátu na nádraží v ruském Volgogradu, který zabil nejméně 17 lidí. Ve stejném městě dnes ráno vybuchl trolejbus a zemřelo nejméně 14 lidí včetně ročního dítěte. Podle vyšetřovatelů stojí i za druhým útokem sebevražedný atentátník.

Bomba byla údajně umístěna uvnitř trolejbusu a teroristé si ho vybrali záměrně, protože šlo linku ranní špičky, takže byl plný lidí. Trolejbus údajně mířil do nemocnice, kde leží oběti zraněné při včerejším atentátu. Kromě nejméně 14 mrtvých si exploze vyžádala asi dvě desítky zraněných.

Zpráva přišla v době, kdy se ještě vyšetřují okolnosti nedělního sebevražedného atentátu na volgogradském nádraží, při kterém zahynulo nejméně 17 lidí a desítky dalších utrpěly zranění. Z hospitalizovaných lidí je podle agentury Reuters 15 ve vážném stavu.

V Rusku je nyní potřeba počítat s tím, že zde nejspíš dojde k dalším pumovým atentátům, varoval po nedělním útoku spolupracovník ruské speciální protiterosristické jednotky Alfa Alexej Filatov, uvedl dnes Reuters. 

Video Již druhý atentát ve Volgogradu během 24 hodin. Bomba explodovala v trolejbusu. - Reuters
Video se připravuje ...

Nebezpečí kvůli Olympiádě

Hrozba je podle něj nyní větší, protože teroristé mohou více zapůsobit na veřejnost. Bezpečnostní opatření se zvýšila kolem Soči, kde budou brzy zimní olympijské hry, takže teroristé zaútočí v jiných městech jako je Volgograd, vysvětlil. "Můžeme očekávat další podobné útoky," varoval podle Reuters Filatov. 

Ruské úřady podle Reuters uvedly, že nedělní útočník odpálil bombu naplněnou střepinami před detektorem kovů u hlavního vchodu na volgogradském nádraží, kde bylo v tu dobu hodně lidí. Nejprve se hovořilo o 26leté černé vdově po dagestánském islamistovi, která se prý odpálila v okamžiku, když spatřila policii a kontrolu, která by mohla odhalit její výbušninu. Podle agentur byl se ženou ještě muž slovanského vzhledu. 

miroslav57 ( 30. prosince 2013 16:20 )

kdyby rusáci nemachrovali a nerozházeli si to i s izraelci tak ti by jim poradili jak se vypořádat s teroristy

hofihofi ( 30. prosince 2013 15:42 )

Rusove sklizeji to, co od valky zasili, samo to odnaseji obycejni lidi, ale ti to dovolili, takze zadne vymluvy, jen co take udelali u nas a v madarsku.

milisch ( 30. prosince 2013 15:33 )

A ti lidi, co v nem byli, ti taky.

britva ( 30. prosince 2013 15:29 )

ten trolejbus je na odpis

milisch ( 30. prosince 2013 15:12 )

Jo, jo, oproti islamistum, zlati uk a rusaci. Porad jsou to evropani.

Zobrazit celou diskusi