Sobota 2. prosince 2023
Svátek slaví Blanka, zítra Svatoslav
Zataženo, sněžení -2°C

Smutek v pražské zoo: Orangutan Padang (†15) nepřežil operaci!

Autor: pom - 
29. prosince 2013
12:43

Pražská zoologická zahrada drží smutek. Přišla totiž o orangutana Padanga, jenž měl problémy s trávením. Otec mláděte, jež přišlo na svět v únoru, po nezbytné operaci zkolaboval a po mnoha hodinách pokusů o oživení svůj boj prohrál.

Nešťastná událost potkala pražskou zoologickou zahradu v noci na dnešek. Orangutan sumaterský jménem Padang, jenž se stal v únoru otcem, totiž nezbytnou operaci břicha nevydržel.

Padang trpěl trávicími potížemi, a tak bylo nutné přistoupit k operaci. Ta započala včera odpoledne. "Byla při ní nalezena a odstraněna příčina Padangových obtíží - srůst v břiše, který uskřinul část tlustého střeva," napsal na svůj Facebook Miroslav Bobek, ředitel Zoo Praha.

Jenže zdánlivě úspěšná operace měla nešťastný konec. Statečný orangutan totiž po půlnoci zkolaboval. "Chovatelé a veterinář, kteří u něj drželi službu, jej masáží srdce ještě udrželi při životě a zajistili jeho převoz na veterinární JIP. Ani tam se však Padanga navzdory mnohahodinovému úsilí nepodařilo udržet při životě," popsal Bobek. Padang svůj boj vzdal po čtvrté hodině ranní.

"Těžko se mi k tomu nyní píše víc. Jsem si ale jist, že víc se pro Padanga udělat nedalo," vyjádřil se Bobek. Padangovi bylo letos v listopadu 15 let.


naidka ( 29. prosince 2013 17:27 )

kdoví, jestli veterináři něco nezpackali.

naidka ( 29. prosince 2013 17:25 )

orangután je ohrožený živočišný druh, což drogově závislí bezdomovci bezpochyby nejsou.

dekatlon.je.tchurak ( 29. prosince 2013 14:59 )

ty máš příbuzné? to ani nevím

dekatlon.je.tchurak ( 29. prosince 2013 14:58 )

megapí..ča

dekatlon.je.tchurak ( 29. prosince 2013 14:58 )

mega***

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud