Mrazivé foto ze Sýrie: Sniper střelil těhotnou ženu do břicha, zasáhl plod!

Děsivé foto ze Sýrie: Ostřelovač postřelil těhotnou ženu, její nenarozené dítě trefil přímo do hlavičky
Autor: simao - 
31. 10. 2013
18:47

Při pohledu na tohle foto ze Sýrie zamrazí. Údajně provládní ostřelovač trefil těhotnou civilistku do břicha a zatímco matka přežila, její dítě zemřelo po kulce do hlavy, jak ukázal rentgen. Tahle událost přitom upozorňuje i na nekončící násilnosti v Sýrii, kolem které bylo v posledních měsících pořádně horko. A na to, že syrské děti nejsou nadále v bezpečí. Ani ty nenarozené.

Děsivý rentgen nenarozeného dítěte s kulkou v hlavě prý pochází ze severní Sýrie a jeden ze svědků měl potvrdit, že ženu zasáhl vládní sniper. Uvedla to televize CNN, které pak lékař-dobrovolník David Nott potvrdil, že k podobným případům dochází bohužel poměrně často. A nikoli jen náhodou. Ostřelovači podle něj totiž občas hrají příšernou hru - "střelbu na přesný cíl". A zaměřují nejen malé děti a těhotné ženy, ale třeba i konkrétní části lidského těla.

Britský doktor: Střílí po ženách, dětech, zkouší svou přesnost

Když doktor Nott sloužil v Sýrii, stalo se jim prý v nemocnici několikrát, že za jeden den přijali mnoho nápadně podobných případů. "Po čase jsme zjistili, že jde o opakující se situaci. Měli jsme dny, kdy jsme přijali 10 až 15 podobných zranění - střelné rány byly třeba pouze v levém třísle. Následující den byly v pravém třísle...," popsal CNN děsivé zkušenosti. Rozhodně nevěří tomu, že by šlo o náhodu, snipeři si prý zkoušeli přesnost.

Děti nejsou v bezpečí, dodává zdravotník

Válka v Sýrii přitom trvá již přes dva roky a má tisíce zraněných a především obětí. Zraky světové veřejnosti však upoutaly až fotky mrtvých dětí po chemickém útoku na předměstí Damašku. V Sýrii tak nyní probíhají vyšetřování týmu expertů OSN, který objíždí továrny na chemické zbraně. Ty přiznal prezident Asad a přislíbil jejich zpřístupnění a postupné likvidování. Sýrie prý vlastní 1290 tun chemických zbraní a 1230 nenaplněných hlavic! I přes tento pokrok v jednání však střety mezi rebely a Asadovými jednotkami na syrském území dál pokračují.

"Žádné syrské dítě není v bezpečí," je si přitom jistý další doktor Saleysha Ashan. A pro list The Independent přidal jinou hrůznou zkušenost. Z Aleppa, kde sloužil v nemocnici během jednoho z dalších chemických útoků. "Na židli seděl chlapec a natahoval ke mně ruce, třásl se, ale nemluvil. Ahmed byl od pasu dolů nahý. Pohlédl jsem mu na ruce - kůže odpadávala, jako by ji někdo loupal," popsal doktor, jak ošetřoval děti, které útok přežily.

V Sýrii se šíří dětská obrna

Válečné běsnění má však na Sýrii i další dopady. Vedle mrtvých a velkého množství uprchlíků, kteří přivodili situaci na hraně humanitární krize, potvrdila Světová zdravotnická organizace (WHO), že se v Sýrii rozmáhá dětská obrna. "Existuje vysoké riziko, že se obrna začne šířit celým regionem," uvedl mluvčí WHO. V Sýrii se vlivem bojů zhroutil systém očkování. Zatímco v roce 2010 bylo očkováno 95% populace, nyní je to pouhých 45%. Mezi uprchlíky tak začal přeočkovávat syrské děti do 5 let alespoň sousední Libanon. Jenže to samotné Sýrii nepomůže a obavy z šíření nemocí pokračují.

babette.13 ( 1. prosince 2013 16:22 )

Nemá capart běhat kde chce? A jak je to podle Tebe technicky možné, když je v matčině břiše, Ty blbe..

sniper8 ( 26. listopadu 2013 14:56 )

voorel ty žumpa sraček

bezodkladne ( 31. října 2013 23:56 )

 Nemá capart běhat kde chce

smeagol ( 31. října 2013 21:10 )

Amici neamici, tam klid nikdy nebude, to si pis. Jednotlive narody a staty se nenavidi mezi sebou, masakruji se sami za sebe.

welcomet ( 31. října 2013 20:55 )

Bezva trefa, před Panem Sniperem smekám..

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa