Čtvrtek 25. dubna 2024
Svátek slaví Marek, zítra Oto
Oblačno, déšť se sněhem 9°C

Masakr v nákupním středisku: Terorista popravil muže na zemi jako zvíře!

Autor: shp, ČTK - 
17. října 2013
18:26

Během okamžiku se ženy, muži i dětí rozbíhají a utíkají jako i život. O ten jim skutečně šlo. Při masakru v nákupním středisku v Nairobi bylo zastřeleno 67 lidí, včetně dětí. Záběry televizi CNN ukazují hrůzu, která v obchodním centru panovala. Jeden z mužů byl na zemi popraven jako zvíře.

Řádění ozbrojenců ze somálské skupiny Šabáb v luxusním obchodním středisku Westgate Mall v keňské metropoli Nairobi si na konci září vyžádalo nejméně 67 mrtvých. Americká CNN nyní zveřejnila děsivé záběry bezpečnostních kamer z prvního dne útoku. Je na nich vidět, jak se lidé uvnitř budovy zoufale snažili zachránit si život a jak po nich útočníci nekompromisně stříleli.

Útěk před smrtí

Jen pár vteřin před útokem se zákazníci ještě v poklidu procházeli nákupním centrem, najednou ale začali zmateně utíkat do všech stran. Kamery zaznamenaly, jak teroristé přítomné brutálně zabíjeli z bezprostřední blízkosti. Na zemi poloschovaný například ležel muž, který si myslel, že zůstane ušetřen, ozbrojenec k němu ale přišel a střelil ho. Když se zraněný muž snažil po zemi dostat pro pomoc, útočník se k němu vrátil.

Modlitba za záchranu

Na videu je rovněž vidět, jak se teroristé přes parkoviště v horních patrech budovy dostávají do nákupního centra, jak ve skladišti odpočívají a modlí se, či jak střílejí po chodbách. Po nich se pohybují i naprosto zoufalí lidé, kteří se snaží dostat do bezpečí, utíkají, ale zakopávají, a tak se pokoušejí alespoň plazit pryč, aby se zachránili. Útočníci střílejí i do zraněných lidí ležících na zemi.

Zranění rukojmí

V supermarketu kamery ukázaly, jak teroristé zacházeli s rukojmími. Nejdřív jde žena, která veze v nákupním vozíku zraněné dítě. Za ní jde zraněný teenager se zkrvavenou mikinou s rukama nad hlavou a nakonec i únosce se zbraní v ruce.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi