Muž se nedovolal na linku 155: Zemřel!

Umírající muž volal linku 155, linka byla nedostupná
Autor: ČTK, geo - 
5. října 2013
10:37

Zoufalé okamžiky musel před svou smrtí  prožívat pětasedmdesátiletý muž z Mariánských Lázní , když se mu přitížilo a nedovolal se na linku záchranné služby 155. Nemocný senior ještě dokázal vytočit číslo místní lékařky, která k němu záchranku poslala. Ta dorazila pozdě. I přes resuscitaci muž zemřel.

O případu dnes řekl ČTK ředitel Zdravotnické záchranné služby Karlovarského kraje Roman Sýkora. Záchranka sama tvrdí, že technika na její straně byla v pořádku.

 "Velmi důkladně jsme prozkoumali, zda nemohla být technická závada výpadku linky způsobena na straně zdravotnické záchranné služby. Informatici vše prověřili a garantují stoprocentní funkčnost koncových zařízení v našem operačním středisku, které přijímá tísňová volání. Obrátili jsme se proto na telefonního operátora, který potvrdil, že v inkriminované době neprošly na lince 155 dva telefonní hovory," sdělil ČTK Sýkora.

Pomoc sehnala lékařka

Pacient, který trpěl chronickým onemocněním a byl ve špatném zdravotním stavu, nakonec zavolal místní lékařku, která pak kontaktovala záchrannou službu přes jiné telefonní číslo.

Výpadek bude těžké odhalit

Podle Sýkory jde o politováníhodnou událost. "Bude asi komplikované zjistit, kde v sítí k výpadku došlo. Obrátíme se na všechny operátory a všechny, kteří telefonní linky zajišťují, aby zjistili, kde se stala chyba. Poradíme se i s právníky," uvedl Sýkora. Vedení zdravotnické záchranné služby bude v souvislosti s touto mimořádnou událostí požadovat oficiální stanovisko telefonního operátora.

 Záchranná služba v době, kdy se pacient údajně nedovolal, normálně pracovala. Ostatní linky fungovaly normálně. "Možná, kdyby zavolal na 112, tak by hovor prošel," doplnil Sýkora.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

kukuku ( 5. října 2013 19:35 )

Fortin je borka, ta si sama provede i dýchání z úst do ři*ti.

kukuku ( 5. října 2013 19:30 )

Hlavně pošahaných bab, co se vydávají za lékařky.

girasole. ( 5. října 2013 16:37 )

Sama si budes provàdet dychànì z ust do ust a provàdet masàz srdce ...tak nevyhrozuj

satanklaus ( 5. října 2013 16:31 )

Tak mladá rodička snad bude mít pružnější myšlení než ten stařík. Mě sice do jeho věku moc nezbejvá, ale když by 155 nefungovalo, zkusil bych cokoli jinýho, ať už 112 nebo třeba dispečink hasičů, policajtů nebo někoho z příbuzenstva. Ono vůbec je nejrozumnější volat jako první příbuznejm jelikož když to s člověkem vzápětí sekne, tak tam tu sanitku spolehlivě doženou, postarají se aby se saniťáci dostali do bytu a tak.

naidka ( 5. října 2013 14:32 )

ááá jójó, ty jsi ta lékařka, co si spletla vasektomii s mastektomií.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud