Pozor, letí miliarda korun: Vzducholoď Thunderbird 2 se vznesla k oblakům!

Autor: shp - 
12. 9. 2013
09:34

Miliarda korun vám obvykle jen tak nad hlavou nepřeletí. Technikům z Worldwide Aeros Corp. se to ale poštěstilo, když při zkušebním letu vznesli do oblak revoluční vzducholoď Thunderbird 2.

Vzducholodě byly v minulém tisíciletí označovány za budoucnost letecké dopravy. Po katastrofě Hindenburgu se ale jejich výroba drasticky snížila a mnozí odborníci tomuto druhu dopravy přestali důvěřovat.

Vertikální vzlet

Kalifornská společnost Worldwide Aeros Corp. se rozhodla pro vývoj obří vznášející se koráb futuristického vzhledu. Jeho hlavní výhodou je, že může vzlétat vertikálně jak na souši, tak na moři, přeprava nákladu je levnější než letadlem a rychlejší než lodí. Armáda ji navíc může použít během humanitární pomoci v těžko dostupných terénech.

Pronájem za miliardu

Firma tvrdí, že její první kusy budou zákazníkům k dispozici v polovině roku 2015, budou však pouze pronajímány na rok. Model Zeppelin, který unese 66 tun, bude stát více než 487 milionů korun ročně, varianta pro 250 tun bude za jednu miliardu Kč.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

c3rb3r0s ( 12. září 2013 17:08 )

Za miliardu na rok si můžu najmout celou aerolinku, přepravovat 100x rychlejc, celkem více nákladu do více míst najednou a ještě mě to vyjde levnějc.

naidka ( 12. září 2013 11:55 )

To je pozemský létající talíř. Aby si to někdo nespletl s ufony .

dannero ( 12. září 2013 11:21 )

levná přeprava? To jako ta levná miliarda za pronájem?

Zobrazit celou diskusi
Další videa