Pondělí 4. března 2024
Svátek slaví Stela, zítra Kazimír
Oblačno 11°C

Policie o smrti Moniky a Klárky: Z Egypta přišly mumie!

Petr K. je stále v Egyptě, těla jeho manželky a dcery poslali do Česka. Důležité vzorky z pitvy však Egypťané nedodali
Petr K. je stále v Egyptě, těla jeho manželky a dcery poslali do Česka. Důležité vzorky z pitvy však Egypťané nedodali  (Autor: Facebook, reprofoto TV Nova)
Autor: simao, rap - 
30. srpna 2013
14:13

Čeští policisté rozhodně nemají při vyšetřování smrti dvou turistek na dovolené v Egyptě snadný úkol. Jejich egyptští kolegové jim situaci příliš neusnadnili. Chybný postup při vyšetřování, chybné ohledání místa činu a dokonce i chybné nakládání s těly Moniky a Klárky! Jejich těla totiž byla při převozu z Egypta již částečně mumifikovaná!

Česká policie se během vyšetřování potýká s lajdáctvím egyptských partnerů. „Těla matky s dcerou se k nám dostala až po dvou týdnech. Byla už částečně mumifikovaná, bez tělních tekutin a s dutinami poškozenými formaldehydem,“ sdělil Blesku český policejní zdroj. V zemi pyramid jsou zkrátka na mumie machři...

Egypťané nedodali důležité vzorky

Těla českých turistek, které údajně nalezl mrtvé jejich otec a manžel Petr K. na pokoji v hotelu Titanic Palace v rudomořském letovisku Hurghada, přitom putovala v Česku na soudní pitvu. Výsledky té egyptské přitom nejsou známé. A česká strana byla značně znevýhodněná stádiem, ve kterém se nacházely. Ale i nedostatky v komunikaci s Egyptem.

Lajdáctví egyptských úřadů šlo tak daleko, že těla zemřelých předaly do Česka bez vzorků obsahů žaludků a trávicích traktů. Což je při podezření na jejich otravu jedem poměrně zásadní záležitost. "Proto je určení příčin smrti velmi obtížné a možná se na sto procent ani nepodaří," dodal policejní zdroj Blesku.

Petr K. je stále na pláži, říkají v Egyptě

Čeští vyšetřovatelé pak dál čekají na vývoj kolem Petra K., který je stále držen egyptskou prokuraturou v Egyptě. V Česku na něj přitom čeká rodina, ale i výslech a detektor lži. Dostal sice zpátky svůj pas, jenže po dobu egyptského vyšetřování nesmí Petr K. vycestovat ze země. Zprvu se snažil vysvětlit, že je v tom všem nevinně, nyní se však uzavřel před okolním světem. Kontaktovat ho je problém, omezil se patrně pouze na hovory se svou rodinou.

Naposledy poskytl o víkendu rozhovor TV Nova, ve kterém tvrdil: "Čekám každý den, že se něco změní a stále nic. To čekání tady nebere konce. Tady den nic neznamená. Jsem 24 hodin na pokoji. Ležím na posteli, koukám do zdi a přemýšlím nad tím, jak se to mohlo stát." Jenže při pokusech kontaktovat Petra K. během tohoto týdne zazněla z tříhvězdičkového egyptského hotelu v centru Hurghady, kde nyní údajně pobývá, vždy stejná odpověď: "Ano, můžete s ním mluvit. Ale později, nyní na pokoji není. Je na pláži...," sdělila Blesku i dnes hotelová recepce.

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

floridskeslunicko ( 31. srpna 2013 09:20 )

Ja mam dotaz. Muzu se te na neco zeptat?

floridskeslunicko ( 31. srpna 2013 09:18 )

Petr, který je stále hlavním podezřelým z vraždy, neumí ani anglicky či arabsky, tudíž by nedokázal ani takovou látku obstarat, pokud by ji sháněl.

floridskeslunicko ( 31. srpna 2013 09:16 )

6. srpna 2013 ● 053 http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/203637/tragicka-smrt-moniky-36-a-klarky-8-v-egypte -umiraly-ve-strasnych-bolestech.html

floridskeslunicko ( 31. srpna 2013 09:15 )

Tak vznikaji famy, ze formanko! Proc to prekrucujes? Lekari mluvili o silnem jedu az po pitve! Nelzi nam tady! Lékaři v Egyptě, kteří těla připravovali na převoz zpět do České republiky, včera promluvili o jedu, který maminku s malou Klárkou zabil.

formanka ( 31. srpna 2013 08:00 )

Nejvážnější životní situace to mohla být. Logika říká, že to tak on neviděl. Logika říká, že jeho manželka to tak neviděla. Pokud by to tak viděl on nebo ona, tak by použili ono slovo. Slovo "doktor" mohl použít i ten, co mu bylo údajně tak špatně. Tedy mohla to použít i jeho manželka. Víme snad to, za jakých okolností přistoupil na rozhovor pro TV ? Novináři mu to mohli prezentovat jakkoliv, jakkoliv tak, aby to pro ně byl přínos. Nepoužil ono slovo? Tak to asi tak nevnímal. Toto jsou jen úvahy jak bych to "řešil já", jak bych si představoval, že by to "mělo být řešeno".

Zobrazit celou diskusi