Středa 6. července 2022
Oblačno, déšť 23°C

Nejdojemnější fotografie: Postižený Míša (6) vyhrál svůj velký závod!

Autor: Tereza Hodáliková, geok - 
26. srpna 2013
06:27

Od narození bojuje Míša Tereska (6) s dětskou mozkovou obrnou. Jeho láska ke sportu je však tak veliká, že přemáhá nemoc. Chlapec v zimě bruslí ve speciální sedačce a v létě jezdí na tříkolce. A s tou se o víkendu vydal na svůj velký závod! Přestože dojel poslední, je to pro něj ta největší výhra.

„Na závod jsem trénoval a už se na něj moc těším. Dám do toho všechno. Minule to bylo docela rychlý, tak uvidíme dneska,“ nemohl se před začátkem dočkat Míša a po celou dobu se jen usmíval. Za jak dlouhou dobu zvládne malý cyklista trasu odjet, nikdo nechtěl tipnout. „O tom to není, my jsme rádi, že je vůbec Míša na startu a že dojede. To je náš cíl. Největší odměnou je pro nás jeho úsměv v cíli, kdy je na něm vidět, že je šťastný, i kdyby to jel půl hodiny,“ přidal se jeho tatínek Michal.

Podle očekávání Míša dojel jako poslední, v cíli už na něj ale čekali jeho soupeři, kteří ho podporovali a volali: Míšo, pojeď! „Při slavnostním vyhlašování dostal Míša od pořadatelů medaili a pozvali ho nahoru na focení s vítězi,“ dodal hrdý otec.

Jak jsme Míšovi pomohli?

Míšu Blesk navštívil poprvé začátkem března, kdy mu dal díky projektu Srdce pro děti termoakupresurní lehátko v ceně 75 tisíc, které pomáhá v boji s dětskou mozkovou obrnou. Minulý rok musel totiž malý bojovník podstoupit náročnou operaci. „Sádry měl od kotníků až po kyčle, protože mu povolovaly svaly a šlachy na nožičkách, v kyčlích, v kolenou a v kotnících. Měl to 6 týdnů,“ popsal tatínek s tím, že poté opět začali s malým Míšou cvičit. „Dřív plakal, jelikož mu cvičení bylo nepříjemné nebo ho bolelo. Teď už mu ale můžeme vysvětlit, že to dělá pro sebe, že jednou se může postavit na nohy,“ dále říká.

xsirax ( 26. srpna 2013 09:33 )

Přesně tak. A má moc hodné rodiče, hodně štěstí přeji.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa