Mladíci brutálně zabili důchodce: Škrtili ho, kopali a třicetkrát udeřili do hlavy

Autor: Slávka Červená - 
15. 8. 2013
19:23

Až 20 let vězení hrozí mladíkům Maroši S. (24) ze Slovenska a Davidu Š. (22) ze Slovácka. Podle obžaloby měli v září před dvěma lety brutálně zavraždit kvůli penězům Miroslava S. (†77) ze Slopného na Zlínsku. Z počátku vše nasvědčovalo spíše nešťastného náhodě. Proto, bohužel, rodina dům poctivě vygruntovala a tak zničila důležité stopy.


Senior byl v tu dobu sám doma. Manželka byla hospitalizována. V den, kdy ji byl s rodinou navštívit k němu pak přišli vrazi. Bez známek života našel otce druhý den syn. „Otec nebral mobil ani pevnou linku. Ta byla stále obsazená. Dům byl zamčený zevnitř. Musel sem rozbít okno. V několika místnostech byla krev. On seděl na pohovce vedle telefonu. Ten byl vyvěšen ataky od krve. Chtěl nám zřejmě zavolat, ale už to nestihl,“ vypověděl syn Ivo. Dodal, že otec musel za svými vrahy ještě i zamknout.

Příbuzní neměli o vraždě tušení, proto dům vygruntovali

Rodina i přivolaná lékařka se domnívali, že senior spadl ze schodů a rozbil si hlavu. Stalo se mu to už před měsícem. Rodina proto dům pořádně vygruntovala a použila údajně i Savo.  To záhy značně ztížilo kriminalistům práci, protože čtvrtý den se ze soudního lékařství dozvěděli, že šlo o násilnou smrt.  „Devět ran utrpěl muž v obličeji, další měl ve vlasové části. Byla to razantní síla. Čtyři kosti na lebce měl zlomené, další vpáčené. Zemřel na otok mozku,“ uvedl znalec.

Senior podle něj mohl umírat desítky minut, ale i hodin. Byl i škrcen a kopán po celém těle. Vrazi ho mlátili kovovým předmětem, zřejmě plynovou pistolí. Odnesli šperkovnici se zlatými šperky za 14 tisíc a peněženku s důchody manželů. Vdova po celou dobu výpovědí prožívala ze všeho hrůzný obraz a stále plakala.

"Všichni ho měli rádi. Dělával údržbáře na budově "31" ve Svitu, nynější nemocnici Atlas. Známým brousíval nože a byl velký včelař. Dříve měl včelstev moc, teď už jen deset. Vůbec nevím, co si o všem mám myslet. Jestli to udělali nebo ne. Jak se to  mohlo stát. Nevím. Ale dodnes jsem se z toho nevzpamatovala," konstatovala.

Pachové stopy si obžalované nedovedou prý vysvětlit

Mladíci popírají, že by kdy v domě byli. Pachové stopy na ně ale ukazují. „Byl jsem v práci, dělám u otce,“ tvrdil mladší. „Pachové stopy si nedovedu vysvětlit,“ řekl Slovák, který sedí na Mírově za loupežná přepadení zlatnictví v Hodoníně a Uherském Brodě. Líčení bude pokračovat 22. srpna, kdy by měl padnou rozsudek.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

mortis69 ( 16. srpna 2013 02:36 )

Pečlivě uklidili a přezto zůstaly pachové stopy Tady něco smrdí savem

petr1982 ( 15. srpna 2013 23:17 )

To je furt dokola. Humánní společnost nikam nevede. Trest smrti a jak by se ulevilo státnímu rozpočtu. Dva grázlové, co neudělali nikdy nic dobrého a ještě je budeme všichni živit? Proč? A ještě pak poslouchat, že jsou plné věznice a proto je potřeba velkou část těch ,,menších" grázlů pustit zpět mezi lidi. Výsměch.

Zobrazit celou diskusi
Další videa