Policie se myslí, že Moniku (†36) a Klárku (†8) zabil otec. Toxikolog: Mohly být otráveny kyanidem!

Autor: shp, rvs - 
3. srpna 2013
19:01

Blonďaté andílky Moniku (†36) a Klárku (†8), které zemřely na dovolené v Egyptě, někdo otrávil! K takovémuto názoru se přiklání policie, dle níž je největším podezřelým otec Petr. Podle předního toxikologa mohl k jejich otravě použít smrtící kyanid.

Předběžné výsledky pitvy odhalily, že byly otráveny jedem. „Žaludek mají úplně rozpadlý, a to z důvodu velkého množství jedu, který se oběma obětem do žaludku dostal. Je to jed, který ze žaludku udělá takovou rosolovitou konzistenci. Tedy velmi, opravdu velmi silný jed,“ popsal ředitel nemocnice v Hurghadě.

Spousta nejasností

Pavel K. do vyšetření případu zůstává v Egyptě, policie mu zabavila pas. Muž tvrdí, že manželku s dcerou našel mrtvé na posteli. „Já jsem byl na tom nejhůř, protože já jsem chodil zvracet tak šestkrát za hodinu, možná patnáctkrát. Dcera s manželkou to neměly takové strašné jako já,“ tvrdil. Lékaři ale podle Českého rozhlasu žádnou otravu neobjevili a u obětí nenašli ani stopy průjmového onemocnění.

Toxikolog Jaroslav Zikmund: Mohl to být kyanid!

Jaký jed mohl zabít maminku s dcerkou? Podle soudního znalce v oboru toxikologie Jaroslava Zikmunda třeba kyanid...

Jaký jed mohl zabíjet?

„Prudký jed, například kyanid, který leptá. Je ale celá řada látek, které dokáží poleptat. Kdyby to byla kyselina, tak způsobí nejen poleptání žaludku, ale i sliznice, jazyku, zubů nebo jícnu.“

Kdy po požití nastane smrt?

„Po několika hodinách.“

Celý rozhovor s toxikologem naleznete v zítřejším Nedělním Blesku!!!

malavelka ( 5. srpna 2013 15:48 )

myslel,že když pojede do pouště, že mu to spíše projde... ale tady v té právní žungli by to měl možná ještě snadnější.

marenkolada ( 4. srpna 2013 13:55 )

Zdarec. Všichni mluví o tom, že se objevila unikátní finta, jak snadno vydělat peníze - vhodná pro lidi, co jsou doma. Vydělávám si takto bez práce už nějaký čas a nemám slov, jak snadné to je Stamiliony tím nevydělám, ale i tak, dokud můžu, tak beru takové peníze bez práce Píše o tom na Peterblog.wz.sk

gogo ( 4. srpna 2013 13:09 )

Ale příteli.. To nevíš, že ženy potřebují nejen sex, ale i popovídání si ? Proto se také dožívají vyššího věku než muži. A ve vyšší svěžesti. Tak hovoří neúprosně statistika. Ač jsem muž, tak - na rozdíl od Tebe - jim tu diskuzi nehaním. Proč ? A navíc žena je chytřejší než muž, kočka než kocour a fena než pes. Takové jsou biologické zákony, které Ty nepředěláš...

gogo ( 4. srpna 2013 13:05 )

Tvůj názor jistě není nezajímavý, ale asi zdaleka ne všichni diskutující mají právě po ruce nějakého partnera či dobrovolníka a tak diskutují a diskutují.. Například já..

gogo ( 4. srpna 2013 13:03 )

"Policie se myslí" ??? To skutečně se jeden jediný den nedá psát bez alkoholu ?? Navíc : Kyanid draselný je tak prudký jed, že způsobuje smrt v několika minutách ! A ne po hodině či delší době !

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud