Kanadu trápí záplavy: Tři lidé zemřeli a další tisíce nemají střechu nad hlavou!

Autor: ČTK, mokk - 
22. 6. 2013
19:27

Zatímco v České republice již záplavy odezněly, ve světě trápí lidi dál. V Kanadě si dokonce vyžádali tři životy a další dva lidé se stále pohřešují. Sto tisíc obyvatel navíc muselo opustit své domovy.

Mrtvá těla byla nalezena v oblasti High River v jižní části Calgary. Další dvě osoby jsou podle místní televize pohřešovány. Počet obětí přitom může vzrůst, neboť kanadská média přinesla svědectví lidí, kteří viděli jednoho muže vypadnout z kanoe, další uvádí, že po řece plula dvě mrtvá těla.

Evakuována byla i část zvířat z calgarské zoo, která se rozkládá přímo na břehu rozvodněné řeky Bow River. Pokud hladina řeky dále poroste, bude muset vedení zoo evakuovat i velké šelmy, které mohou kvůli nedostatku volných kapacit najít dočasné útočiště ve vazebních celách místního soudu.

"Už jsme na stejné úrovni mnoho, mnoho hodin. Podle jednoho scénáře se (hladina) může ještě zvýšit, takže buď bude Bow River na stejné úrovni mnoho dalších hodin, nebo ji uvidíte vzrůst ještě výš, a na tuto možnost jsme připraveni," ujišťoval lidi starosta Nasheed Nenshi.

 Úřady zároveň varovaly před velkou vodou obce směrem po proudu od města, kam povodeň dosud nedorazila. Evakuace 10.000 lidí byla proto nařízena ve městě Medicine Hat na východ od Calgary.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa