Neděle 3. prosince 2023
Svátek slaví Svatoslav, zítra Barbora
Oblačno, sněžení -3°C

Klausův atentátník: Přivedl si blondýnku a má podmínku! Střílel by přitom i na Kalouska

Autor: Jan Exner - 
7. června 2013
07:07

Klaus může za rozkradení státu! S touhle myšlenkou stiskl loni 28. září Pavel Vondrouš (27) sedmkrát spoušť. Na mušce měl tehdejší hlavu státu, v zásobníku naštěstí jen airosoftové kuličky. Trest? Jen podmínka…

Soud mu ji udělil na šest měsíců s ročním odkladem a Vondroušovi se zjevně ulevilo. Věděl, že mu hrozilo až 6 let kriminálu. „Myslel jsem, že rozsudek je už předem připravený, takže jsem mile překvapený,“ řekl Blesku.

Hodný kluk

Přitom ráno, kdy ho do soudní síně kromě advokáta doprovázela pohledná blondýnka Veronika (prý jen kamarádka!), ještě napětí popíral. „Nervozita by mi nepomohla,“ poznamenal. Dívka prohlásila, že „Vondrouš je hodný kluk, který ví, co dělá.“

Proč ne Klause?

Kromě Vondrouše soudce vyslechl sedm přímých účastníků incidentu v Chrastavě na Liberecku. Odmítl však ke svědectví povolat oběť, tedy exprezidenta Klause, ač to žalobce i obhájce požadovali. Státní zástupce Ivan Bernátek si ponechal lhůtu na odvolání. „Poškozenému z jednoho místa tekla krev,“ vysvětlil, proč s verdiktem není spokojený.

Prezident mlčel

To Vondroušův právník Jiří Vyvadil neskrýval spokojenost. Obhajobu stavěl na tom, že airsoftová pistole nemá ublížit. „Je běžnou výbavou pro sportovce, kteří se jejím prostřednictvím odreagovávají. Střílejí na sebe a hlásí zásahy. To pan prezident žádný zásah nehlásil,“ poznamenal Vyvadil.

Před soudem vyšlo najevo, že Vondrouš se na „atentát“ připravoval. Pár dní trénoval střelbu v lese. Prozradil také, že by střílel i na ministra Kalouska, kdyby Klaus nepřijel.

Vystřelil a kouřil

Vondrouš vystřelil na prezidenta při otevírání nového mostu v Chrastavě na Liberecku ve chvíli, kdy Klaus procházel davem lidí. Vypálil po něm z airsoftové pistole a ze sedmi ran ho čtyřikrát ho zasáhl. Hlava státu utrpěla jen zhmožděniny kůže. Jeho překvapená ochranka v té chvíli nijak nezasáhla. Vondrouš si před zadržením stačil ještě stranou zakouřit. Později Klausovi poslal 250 korun na vyčistění košile a saka. Šéf bodyguardů rezignoval.

Obhájce: Paroubkův stín

  • Za minulého režimu byl Jiří Vyvadil elitním členem Československé strany socialistické (ČSNS)
  • v roce 1993 přestoupil do ČSSD a stal se hlavním politickým poradcem Jiřího Paroubka
  • po průšvihu s tajnou schůzku s kontroverzním Tomášem Pitrem se vzdal funkce soudce
  • V roce 2011 se vrátil do ČSNS, kam přivedl i Jiřího Paroubka.
  • Krátce na to, se s ním rozkmotřil. Napsal mu, že je »politický desperát« mj. proto, že chce do strany chce přivést „celou tu severočeskou mafii v čele s Petrem Bendou“.
  • ČSNS poté Vyvadila podle jeho přesvědčení na Paroubkův příkaz vyloučila.

 

 

itartas ( 7. června 2013 14:27 )

Klaus do kriminálu nikoho neposílá, od toho máme v ČR soudy...

itartas ( 7. června 2013 14:26 )

wandzi: Klaus rozkradl republiku? Jsi stejný blb jako Vondrouš.

itartas ( 7. června 2013 14:23 )

Tomáši u tebe bude sympatický každý kdo hodí kamenem po Klausovi! To ti k sympatii stačí dost málo...

kdoasi ( 7. června 2013 10:23 )

Především selhala prezidentova ochranka. A co se týká amnestie, dokázal Klaus celému národu,že se do kriminálu posílá za pomalované plakáty,zatímco největší grázlové tady mají zelenou.

wandzi ( 7. června 2013 09:52 )

Pan Vondrouš pouze parodoval plastovou pistolkou to, co tady dávno měl už někdo udělat. To že pokřikoval na Klause, že rozkradl republiku, jen uvedl nezvratitelný fakt. Ksindl Klaus je jen další český příživník a zloděj. Pan Vondroušovi gratuluji jen k podmínce. On si skutečně basu na rozdíl od jiných nezasloužil.

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud