Sobota 2. prosince 2023
Svátek slaví Blanka, zítra Svatoslav
Zataženo, sněžení -2°C

Soud v Americe udělil 20 let vězení opilci, který zabil českého mladíka při nehodě

Joseph Acoff dostal za nehodu pod vlivem alkoholu velmi přísný trest.
Joseph Acoff dostal za nehodu pod vlivem alkoholu velmi přísný trest.  (Autor: Policie Florida)
Autor: ČTK, lm - 
1. června 2013
10:34

Ke 20 letům a devíti měsícům vězení odsoudil v pátek soud v americkém městě Panama místního muže, který loni autem naboural do vozu, který řídil mladý Čech. Ten při nehodě zahynul. Odsouzený muž řídil pod vlivem alkoholu.

Odsouzený Joseph Acoff po vynesení rozsudku vyjádřil lítost za nehodu, při níž 22. července zabil třiadvacetiletého mladíka z České republiky. "Chtěl bych se omluvit jeho příbuzným," prohlásil odsouzený před ztichlou soudní síní.

Na svou obhajobu opakovaně uváděl, že má čistý trestní rejstřík a toto byl jeho první střet se zákonem. "Nikdy jsem se nedostal do problémů, nikdy v životě," řekl Acoff.

Otec zabitého mladíka žije v Panamě a jeho syn, který s matkou a starším bratrem žil v České republice, ho přiletěl navštívit. Otec byl v soudní síni přítomen, ale k rozsudku se nevyjádřil.

Podle obžaloby byl Acoff loni 22. července tak opilý, že vůbec nevěděl, co dělá. Zezadu naboural do vozu, který řídil český mladík. Toho náraz vymrštil z auta a po převozu do nemocnice byl prohlášen za mrtvého. Ve voze s ním cestovaly další dvě osoby, které utrpěly vážná zranění včetně zlomené krční páteře, poranění plic a zlomených žeber.

Acoff navíc z místa nehody ujel, a to v protisměru, dojel k nedaleké restauraci, odkud si zavolal taxi a nechal se dovézt domů. Tam ho spícího čtyři hodiny po nehodě našli policisté. Vyměřený dvacetiletý trest je na dolní hranici možné sazby. Maximálně mu hrozilo až 30 let vězení, informoval tamní tisk.

gogo ( 1. června 2013 16:59 )

Řidič z Mánesova mostu musí být veliká ryba.. Větší než Janoušek... Kdo a za kolik zamete tuto vraždu pod koberec ?

gogo ( 1. června 2013 16:58 )

Blesk je pouhý slouha mocných. Kde se dá pravda koupit dle potřeby. Jen naivní čtenář může pomýšlet na "nezávislost" médií.. Média jsou dnes jen nástrojem darebáků určená k tomu, aby si dav mysle to, co oni si přejí. Viz na př. kauza Rath, prezidentská "kampaň" ve prospěch cizáka a mnoho dalších...

ejvm1712 ( 1. června 2013 15:36 )

Kéž by i u nás kontorlovali černý a nemuseli by mít strach,že je to rasismus.

ejvm1712 ( 1. června 2013 15:34 )

Se pleteš ty. Já jen,že tu živíme kdejakýho přivandrovalce.

ejvm1712 ( 1. června 2013 15:33 )

Drž tlamu ty čůůůůráku. Ty budeš určo taky čmoud.

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud