Pohřeb chladnokrevně zavražděných z Brna: Rakve do kříže a hudba z Titaniku na flétnu

Autor: psch, op - 
1. června 2013
11:55

VIDEO: Stovky lidí se přišly rozloučit s tragicky zesnulými příbuznými z Brna. Chladnokrevně je zavraždil Američan Kevin Dahlgren, který poté zmizel zpět do USA. Obřad začal symbolicky za pět minut dvanáct. Rakve v chrámu svatého Vavřince v Brně-Řečkovicích byly poskládány do kříže a uprostřed nich byla společná fotografie. Po obřadu je za potlesku odnesli do aut a odvezli do krematoria.

V kostele se sešlo na 500 smutečních hostů. Každý z nich položil květinu před oltář. Obřad začal českou verzí Dylanova Klepání na nebeskou bránu v podání Ukulele Orchestra jako Brno symbolicky za pět minut dvanáct.

Smutná píseň se linula kostelem, příbuzní a kamarádi se zalykali slzami. Obzvlášť tehdy, když Nebeskou bránu vystřídala hudba z Titaniku zahraná na flétnu.

"Bože, proč jsi nám je vzal? Proč jsi nezastavil Kevina, aby nám je vzal? A Bůh řekl: Oni si v tu hroznou středu prošli Kalvárií a teď už jsou v nebi šťastní. A nemusí si tím projít znovu," řekl kněz v kázání.

Zlo a ďábel

Vraždícího maniaka podle faráře ovládlo zlo a ďábel. "On je taky nešťastný. A já Bůh jsem mu odpustil. O my musíme odpouštět," řekl kněz v promluvě.

Bratři jeli spolu

Rakve s ostatky členů rodiny odvezli ve třech pohřebních vozech. Bratři Filip a David jeli společně, v dalších dvou pak jejich rodiče. Namířeno měli do krematoria v Hustopečích na Břeclavsku.

Video Rakve s ostatky zavražděných odvezly pohřební vozy za potlesku všech přítomných - Blesk - Ondřej Požár

Masakr v rodinném domě

Masakr se odehrál v domě v Zatloukalově ulici minulou středu. „Cizinec zřejmě jako první zabil svou šestačtyřicetiletou tetu, učitelku Veroniku H. Ta ten den ráno zavolala do školy, že si bere v práci volno,“ říká člověk, který zná rodinu a nechce uvést jméno. Žena si tedy, aniž to tušila, vzala volno na svou smrt.

Další videa
Články odjinud