Vrah čtyř lidí Dahlgren: Když našli jeho oběti, byl už v cizině!

Autor: ljš - 
29. 5. 2013
15:42

V momentě, kdy kriminalisté objevili těla vyvražděné rodiny, byl zabiják Dahlgren už několik hodin mimo republiku. Pro kriminalisty tak začal náročný boj s časem, aby zabijáka co nejrychleji dopadli alespoň v zahraničí a jemu se nepodařilo skrýt.

"Když hasiči vyjížděli minulou středu v noci do Brna-Ivanovic k požáru rodinného domu, v němž našli čtyři zavražděné, byl již jejich příbuzný Kevin Dahlgren, podezřelý z vraždy, několik hodin mimo území České republiky," řekla mluvčí policie Petra Vedrová. Zdůraznila, že jde o jednoznačně potvrzenou a důkazně podloženou informaci.

Kriminalisté tak museli podle ní udělat vše pro to, aby byl dvacetiletý Američan dopaden alespoň v cizině.

"Na případu od samého začátku velmi intenzivně pracuje tým těch nejzkušenějších kriminalistů. Všichni udělali maximum pro to, aby byl pachatel dopaden," doplnila mluvčí.

Jak se dostal do Vídně?

V případu se podle ní objevilo mnoho spekulací. Jednou z nich je, že Američan odjel z Brna do Vídně motocyklem ukradeným jedné z oběti. Policie to popřela, ale neuvedla, jak se do Vídně dopravil. Z vídeňského letiště Dahlgren odcestoval letadlem do USA. Ve Washingtonu jej na letišti zadržela policie.

Nyní je Dahlgren ve vazbě v americkém státě Virginie. Soud dnes rozhodne, zda ji prodlouží do doby, kdy projedná žádost ČR o vydání mladíka do Brna k jeho stíhání. Za čtyřnásobnou vraždu mu v České republice hrozí výjimečný trest - tedy doživotí.

Proč to udělal?

Motiv činu není známý. Dahlgren bydlel u příbuzných zhruba dva týdny. Údajně je zabil a pak se pokusil jejich těla zapálit v garáži jejich domu. Hovoří se o tom, že mladík je psychicky narušený. Policie to ale zatím nekomentovala.

Poslechněte si jednu z posledních skladeb, kterou Martin H. a Filip H. nahráli s Ukulele Orchestra jako Brno:

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

namoroman ( 29. května 2013 18:28 )

O jeho pobytu ve Vídni (1 noc) nejsou zveřejněny žádné informace. Ve čtvrtek 23. května odletěl letem č. 93 Austrian Airlines v 10:25 SELČ do Washingtonu. Let měl trvat devět a pů hodiny. Kolem 130 (letadlo právě prolétalo na Velkou Británií) se posádka letadla dozvěděla, že s nimi cestuje pravděpodobný pachatel čtyř vražd. Nějak to nesedí

cinderella1 ( 29. května 2013 18:05 )

To je neuveritelne jak se rychle presunul z Ivancic do Vidne a navic nad tim zustava rozum stat, kdyz si pomyslim, ze je amik, je mu teprve dvacet a v CR se tak velmi snadno orientuje. To musel mit vsechno predem pripravene a prostudovane, vzdyt letadla snad neletaji kazdou hodinu z Vidne do Washingtonu. A odbavit na letisti by se mel nejmin hodinu (nebo je to 35 minut?) pred odletem.

namoroman ( 29. května 2013 16:43 )

Tak to vypadá,že do Vídně ho odvezli sami policajti aby jsme se ho zbavili aby se minimalizovaly problémy s americkou stranou.Nedej bože aby tady byl Američan ve vězení!!! Nechápu proč jeho přesun "neuvedli"

floridskeslunicko ( 29. května 2013 16:38 )

To jsme se toho ale zase od vas Pleskaci dozvedeli, vzdyt to je clanek o nicem!

Zobrazit celou diskusi
Další videa