Pražský magistrát se otřásá v základech: Zastupitelstvo odvolalo primátora Svobodu!

Pražské zastupitelstvo v tajném hlasování odvolalo primátora Bohuslava Svobodu  (Autor: čtk)
Autor: psch, ČTK - 
23. května 2013
11:10

Na pražském magistrátu to pěkně vře. Zastupitelstvo odvolalo v tajném hlasování primátora Bohuslava Svobodu (ODS). Vládu na radnici přebírá TOP 09, výkonem funkce bude do jmenování nového primátora pověřen dosavadní první náměstek Tomáš Hudeček.

Pro Svobodovo odvolání hlasovalo 41 zastupitelů. Sám nyní už bývalý primátor už ve středu připustil, že by v čele magistrátu mohl skončit.

Pod Svobodou se židle houpala už nějakou dobu. Oslabily ho kauzy jako je dopravní podnik, městská policie, či celková finanční stránka Prahy a jejího rozpočtu. „V oblastech, které má ve své kompetenci primátor Svoboda, naprosto selhává,“ řekl zastupitel za ČSSD Miroslav Poche.

Svoboda: Fraška!

"My prostě nebude asistovat u frašky, kdy pravicová strana s komunisty a sociálními demokraty odhlasuje zlikvidování fungující koalice v hlavním městě Praze, fungující pravicové koalice, koalice, kterou my jsme vytvořili," řekl primátor Svoboda.

ODS padla po 22 letech

Občanská demokratická strana byla založena v roce 1991. Od té doby byl vždy pražským primátorem její člen. Pádem Bohuslava Svobody tak dvaadvacetiletá vláda končí. TOP 09 taktovku nad Prahou rozcupovala a ODS tak staví do opozice.

V radě zároveň skončili všichni členové za ODS. Zastupitelstvo odvolalo i náměstka primátora a radního pro dopravu Josefa Noska (ODS) a radní pro majetek Aleksandru Udženiju (ODS). Náměstek Ivan Kabický a Radek Lohynský (oba ODS), kteří hlasování přečkali, následně na své funkce v jedenáctičlenné radě rezignovali.

ODS se hlasování neúčastnila, už před ním odešla ze zasedacího sálu. TOP 09 chce o koaliční spolupráci vyjednávat s ČSSD.

pavucinka ( 23. května 2013 17:10 )

Jedna vlaštovka jaro nedělá.....proč spílat několika politikům, které jsme si opakvoaně zvolili. Zřejmě je přinejmenším "kalousků" hodně a nebo jsme bláznivý národ.

cleopama ( 23. května 2013 16:42 )

kolik ti je? 6? že umíš psát? Myslet ještě asi ne, co?

cleopama ( 23. května 2013 16:42 )

tak se to tomu nenažranýmu zm*ovi z Olomouce povedlo. Pánbůh s naáma, větší hajzl v tý TOPce snad ani není

tomik007 ( 23. května 2013 15:57 )

Kradousek jde s jistotou po tech nejvetsich odklaneckach...

starypes ( 23. května 2013 15:57 )

Primátor Svoboda: "I kdyby jsme padli všici, vstanou noví podvodníci, .....".

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud