Infografika: Takhle střelil číšníka, protože mu nechutnal steak

21. 5. 2013
12:56

Když si host v neděli v pelhřimovské restauraci Hodovna na Kolíbce objednal steak, na nic si prý nestěžoval. Téměř celý ho snědl. Číšníkovi pak ale oznámil, že ho nezaplatí protože mu nechutnalo. Došel si domů pro pistoli a dvakrát ho střelil. Do hlavy a břicha! Policie útočníka obvinila z pokusu o vraždu.

Muži hrozí trest odnětí svobody na 12 až 20 let. Státní zástupce dostal od policie podnět k vypracování návrhu na jeho vzetí do vazby, řekl dnes v Jihlavě kriminalista Pavel Kubiš.

"Po předchozí hádce, kdy ho číšník kvůli silné podnapilosti vykázal z restaurace, si muž odešel zřejmě domů pro nelegálně drženou pistoli ráže 7,65 milimetru a nejméně dvakrát na číšníka vystřelil. Způsobil mu tím poranění břicha, obličeje a prstu na ruce," uvedl Kubiš.

Číšník byl s těžkými zraněními převezen do nemocnice v Českých Budějovicích, kde se podrobil operaci. "Pacient je stabilizovaný, první operace skončila s dobrým výsledkem, dnes podstoupí další operační zákrok. Jeho stav je poměrně solidní," řekl bez dalších podrobností mluvčí českobudějovické nemocnice Jan Dušek.

Obviněný muž byl ihned po činu zadržen. "Po vystřízlivění byl vyslechnut jako podezřelý a ke všemu se přiznal. Jako obviněný odmítl k věci vypovídat," dodal Kubiš. Kromě pokusu o vraždu je muž stíhán také za nedovolené ozbrojování. V minulosti byl dvakrát trestán za výtržnictví a maření výkonu úředního rozhodnutí, ve vězení nebyl.

kratinoha ( 25. května 2013 12:09 )

kradeš sama čůzo. kvůli tomu, že se někdo o něco snaží, tak automaticky krade?! ty jsi tak blbá, že to neni možný.

kratinoha ( 25. května 2013 12:07 )

až budeš někde ležet s třema kulkama v těle v krvi a plazit se po zemi, možná si vzpomeneš, jaký si tady mlela hovadiny. zkus někdy přemejšlet.

kratinoha ( 25. května 2013 12:04 )

Ty namyšlená huso, co to pindáš? Tak výborný jídlo, jaký tam vařej si v životě nejdedla. Na to máš moc nevymáchanou komunistickou hubu.

kratinoha ( 25. května 2013 12:01 )

pizdo! až se to stane tobě, možná budeš mluvit jinak. jdi se zahrabat.

kratinoha ( 25. května 2013 12:00 )

ty jsi fakt hrozná! komunistko blbá. co se tady navážíš do něčeho o čem nic nevíš?! v tý restauraci vařej výborně, jsou to slušný lidi a nikoho neokrádaj. a ten chudák, kterýho málem zastřelili je moc hodnej člověk a snažil se dělat svoojí práci dobře, ty huso pitomá.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa