Vražda novorozence, kterého našli v igelitce, zůstává nevyřešena: Nepomohly ani testy DNA

Na procházce u tohoto rybníka našel muž igelitku s tělíčkem nemluvněte!
Autor: Jiří Čada - 
15. 5. 2013
13:01

Vražda novorozené holčičky z Havlíčkobrodska dál zůstává nevyjasněna! Kriminalisté už však vědí, že DNA usmrceného dítěte se neztotožňuje s DNA dvou čerstvě narozených novorozenců, kteří byli nalezeni zavražděni také v německém Sasku a na Karlovarsku.
 

„Mohu potvrdit, že shoda DNA se zmíněnými případy nebyla potvrzena. Dále pátráme po ženě, která byla ještě letos v dubnu těhotná a nyní se o dítě nestará,“ řekl včera Blesku šéf vyšetřovacího týmu Pavel Kubiš.

Na české kriminalisty v souvislosti s nálezem odhozeného tělíčka novorozené holčičky u rybníka Drátovec na Havlíčkobrodsku, zabaleného do dvou igelitových tašek, tlačili i jejich němečtí a karlovarští kolegové, kteří vyšetřují obdobnou smrt dvou sourozenců na obou stranách hranic.

Na místě nálezu tašky s tělem čerstvě narozené holčičky i s matčinou placentou u rybníka Drátovec vyrostl dřevěný kříž, u něhož hoří svíčky.

„Chodí je sem pravidelně zapalovat asi pětatřicetiletá žena,“ líčil Blesku jeden z havlíčkobrodských pejskařů, pro které je rybník Drátovec oblíbeným místem pro venčení jejich čtyřnohých přátel.

„Je to podezřelé, ale ta mladá paní sem chodí bez psa,“ konstatoval starší muž. Policii už prý na to také upozornil.

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa