Pavel Landovský: S Havlem jsme chodili za děvkama!

Autor: ljš - 
3. května 2013
14:44

Pro někoho sprosťák a podivín, pro jiného herecká ikona a neuvěřitelný bavič. Herec Pavel Landovský (76) poskytl i přes chatrné zdraví a nějakou tu kapku alkoholu v krvi časopisu Instinkt velmi otevřený rozhovor, v kterém pozurážel kdekoho, včetně prezidenta Miloše Zemana. A promluvil o svých výletech za ženskými, které podnikal s Václavem Havlem.

Jako velký kamarád Václava Havla a Karla Schwarzenberga Landovský pochopitelně na nového prezidenta Miloše Zemana chválu nepěje. "Jo, tahle troska. Přitom je důležitý, jak prezident vypadá, protože lidi se podle toho orientujou," řekl na jeho adresu v rozhovoru.

Nezalichotil rozhodně ani exprezidentu Klausovi. Když reportér Instinktu naťukl, že Klaus nedávno prohlásil, že si vždycky přál dělat ředitele zeměkoule, rozčílil se: "To jsem ale vždycky říkal já, že to byl předseda zeměkoule. Určitě to má ode mne. Blbec."

Národní

A protože se Lanďák nemaže s prezidenty, nebral si servítky ani se svými hereckými kolegy. Když se dozvěděl, jaké je herecké obsazení činohry Národního divadla, pořádně se rozparádil. "Krytinář? To je trpaslík! Co tam hraje? Obra?" rozčiloval se. "Rybová? Jak vypadá? Malá a vokatá? A tohle jsou členové Národního divadla?"

Havel a děvky

Za to své vzpomínání na Václava Havla začal s nostalgií: "On byl vtipnej. S ním jsem strávil hodně času." Pak ale pořádně přitvrdil! S Havlem ho totiž nespojoval jenom smysl pro humor a divadlo, ale také láska k ženám, kterou oba svého času pojímali velmi volně.

"No tak měli jsme společnej zájem. On o sobě tvrdil, že je kurevník, a chodil tam, kam já, protože tam byly vždycky děvky. Ježíš, těch bylo. Já bych mr..al, ale už to nejde...," zakončil svérázně svou vzpomínku na doby, kdy Havel ještě nebyl hlavou státu a symbolem svobody.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

querty ( 12. května 2013 09:57 )

Od herce Landovského je pikantní říkat, že prezident Zeman je troska (i když je Lanďák o 8 let starší). Ty dva si ale vůbec nemají co vyčítat.

londynskypes ( 10. května 2013 12:43 )

ivoadler ( 10. května 2013 11:43 )

Ty zkušenosti s kurrvama Landovskému a zesnulému exprezidentovi závidím. Každej nemá takový štěstí aby se prochlastal a promrrdal k prezidentskému úřadu.

leninos ( 9. května 2013 17:30 )

Ten kterej si vypil mozek i játra promluvil!

kveta7 ( 7. května 2013 12:37 )

Tento pan uz v mladi pekne lemtal, chodil do Lipaku a kdyz tehdy povalecna omladina tocila valcik ci polku na parketu, tak PL chodil od stolu ke stolu a vypijel jim pulitry s pivem Uz v mladi to byl ometak.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud