Čtvrtek 8. června 2023
Svátek slaví Medard, zítra Stanislava
Oblačno, déšť 22°C

Koulařka Fibingerová prohrála soud: Manžela, který zabil cyklistu, už nebude zapírat

Autor: ČTK, šim - 
30. dubna 2013
16:24

Bývalá koulařka Helena Fibingerová prohrála dlouholetý spor s vydavatelstvím Ringier, kterému dnes dal soud za pravdu. Fibingerové vadilo spojování jejího jména s nehodou jejího manžela, který pod vlivem alkoholu v listopadu 2009 zavinil nehodu, při které zemřel cyklista.

Manžel Fibingerové za smrtelnou nehodu pod vlivem alkoholu dostal trest 3,5 roku vězení. Odpykal si ale jenom zhruba půl roku, poté měl trest přerušen ze zdravotních důvodů a nakonec byl letos kvůli svému vysokému věku amnestován.

Bývalé koulařce vadilo spojování jejího jména s kauzou. Proto podala žalobu, s níž ale neuspěla. Ačkoliv soudy jí původně dávaly zapravdu, pražský vrchní soud se dnes pravomocně přiklonil na stranu vydavatelství. Zároveň ale stanovil, že Fibingerová Ringieru nemusí hradit náklady na soudní řízení.

Fibingerová u soudů už jednou dosáhla rozsudku, který podstatně omezil poskytování informací o ní i o nehodě samotné. Ústavní soud však tento verdikt zrušil s tím, že zákaz informovaní o Fibingerové byl příliš široký a téměř znemožňoval tvorbu zpráv o nehodě.

Spor se tak vrátil k pražskému městskému soudu, který loni rozhodl tak, že informování je možné pouze v případech veřejného zájmu. Odvolací vrchní soud však dnes rozsudek zrušil a rozhodl ve prospěch vydavatelství.

zelena.karkulka ( 1. května 2013 02:19 )

pokud nevykrádala nějaký hroby

zelena.karkulka ( 1. května 2013 02:19 )

pozůstalým dát

zelena.karkulka ( 1. května 2013 02:18 )

Měla by chodit kánalama,starej v lochu a pozůstalý dvě kila zlata z pazour

babicovyjedy ( 30. dubna 2013 21:38 )

kdyz mel dedek na sobe trochu masa a pouzivala ho jako cinku jo to ji byl dobrej. ted kdyz je vyschlej jak jerky a vazi 2kila tak se odnej ta otekla lesba dystancuje

illis ( 30. dubna 2013 20:50 )

Je zvláštní, že spát s takovým člověkem jí nevadí, ale spojování v tisku jejího a jeho jména jí vadí . A co takhle zajistit finančně děti po zemřelém, to ji určitě nenapadlo. Paní Fibingerová by se měla za své chování stydět, ověšená zlatem se fotit nechá, ale zmírnit problémy rodiny, která přišla o tátu a manžela, to se jí nechce. Zřejmě se Fibingerová řídí podle hesla, nedám, sama mám málo . Tím svým chováním se mi pěkně zhnusila.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa