Eliška (6) má poškozený mozek chybou lékařů: Nemocnice konečně zaplatila odškodné 4 miliony!

Autor: ČTK, sč, lm - 
20. 4. 2013
09:44

Čtyřletý spor mezi rodinou Marschavellovou a nemocnicí ve Valašském Meziříčí je u konce. Nemocnice zaplatila čtyři miliony, které manželům přiřkl soud jako odškodnění za zanedbání léčby u jejich dcery (6). Ta má kvůli chybě lékařů trvalé následky.

Nemocnice ve Valašském Meziříčí na Vsetínsku již zaplatila odškodné čtyři miliony korun rodině šestileté dívky. Holčička tam byla ve dvou letech hospitalizována, lékaři však nerozpoznali vážnou nemoc a dívka má od té doby trvalé následky. Rodiče se s nemocnicí tři roky soudili. Soud jim dal letos v lednu za pravdu.

"Nemocnice se rozhodla výsledek soudního rozhodnutí respektovat,"řekla deníku Mf Dnes mluvčí zařízení Hana Szotkowská. "I nadále se domníváme, že (lékaři) nepochybili, což také u soudu potvrdila disciplinární komise České lékařské komory," doplnila ale mluvčí nemocnice. Nemocnice prý nemůže zveřejňovat posudky bez svolení rodičů. Ty by prý měly mluvit právě ve prospěch lékařů. Peníze na odškodnění vyplatila nemocnice z pojistky.

Video Rozhovor s tatínkem Elišky po rozhodnutí soudu - Video - Slávka Červená

Odškodné rodiče použijí na bezbariérovou úpravu domu

Manželé Tomáš a Leona Marschavellovi z Valašské Bystřice požadovali původně 16,5 milionu korun za to, že lékaři včas neodhalili diagnózu jejich tehdy dvouleté dcery, a ta pak na následky herpetické encefalitidy zůstala na úrovni batolete.

Odborný posudek Fakultní nemocnice v Olomouci jim dal za pravdu. v něm se píše, že lékaři včas neudělali lumbální punkci a další vyšetření, která by vyloučila virové onemocnění. Po třech dnech v nemocnici se stav holčičky natolik zhoršil, že ji rodiče na vlastní pěst odvezli do Olomouce, kde jí šlo o holý život. Lékaři předtím přeložení do jiné nemocnice na žádost rodičů nechtěli provést.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

doktorka6 ( 21. dubna 2013 19:33 )

Nechápu některé útočné komentáře...Žádné peníze nemohou holčičku odškodnit za zničený život a to nemluvím o péči rodičů, kterou jí musejí následně celý život dávat. Fyzicky malé postižené dítě se dá ještě zvládnout, ale až dospěje, tak rodiče budou musit najmout a zaplatit sílu, která jim s dcerou bude pomáhat. Nevím jak vy, ale já bych jim přála aby vysoudili tu původní částku. Z té by už i něco pro rodiče zůstalo, takto budou ještě finančně v mínusu. Kdo jim závidíte, tak si to s nima na měsíc vyměňte, oni by vás přešly roupy...

versutus ( 21. dubna 2013 13:10 )

A co to má společného s případným úpadkem nemocnice?

peterwilliams ( 21. dubna 2013 10:59 )

aspon bude na poradnou party 4 miliony se na ulici urcite nenajdou...a takovych deti a dospelych je hafo...to se to zase nekomu povedlo jako stou vymenou deti ,vedely to obe dve a presto drzely huby ..vydrzely do te doby ,nez si to vsecho daly dohromady ,aby ziskaly odskodne!

peterwilliams ( 21. dubna 2013 10:56 )

ale i tak lekari popiraji vinuý

versutus ( 21. dubna 2013 09:25 )

Co to stále máte s tím úpadkem nemocnice??? Každé zdravotnické zařízení musí být na takovéto případy ze zákona pojištěno. Zaplatí to komerční pojišťovna s nějakou zanedbatelnou spoluúčastí nemocnice. K úpadku by je mohlo přivést, kdyby k nim pacienti přestali chodit na ošetření a to se určitě nestane.

Zobrazit celou diskusi
Další videa