Neděle 24. října 2021
Svátek slaví Nina, zítra Beáta
Jasno 11°C

Policie zadržela muže, podezřelého z poslání otráveného dopisu Obamovi

Barack Obama při proslovu po masakru v Bostonu
Barack Obama při proslovu po masakru v Bostonu  (Autor: Reuters)
Autor: ČTK - 
18. dubna 2013
07:15

Americká federální policie zadržela podezřelého muže v souvislosti s dopisem obsahujícím jedovatý ricin, který byl adresován prezidentu Baracku Obamovi. Podle agentury Reuters jde o pětačtyřicetiletého Paula Kevina Curtise z Mississippi.

Americká federální policie zadržela podezřelého muže v souvislosti s dopisem obsahujícím jedovatý ricin, který byl adresován prezidentu Baracku Obamovi. Podle agenury Reuters jde o pětačtyřicetiletého Paula Kevina Curtise z Mississippi.

FBI zadržela Curtise v jeho domě ve městě Corinth v Mississippi. Vyšetřovatelé jej podezřívají, že je zodpovědný za odeslání tří dopisů pozitivně testovaných na přítomnost ricinu. Kromě Obamy a Wickera dostal podle FBI další dopis zaměstnanec soudu státu Mississippi.

Dopis pro Obamu v úterý zachytily tajné služby v objektu, který leží mimo komplex Bílého domu. Další dopis s jedovatou látkou odhalilo kontrolní zařízení v poště republikánského senátora za stát Mississippi Rogera Wickera. Vyšetřovatelé však dosud čekají na dodatečné testy, které přítomnost ricinu definitivně potvrdí, neboť prvotní zkouška v případě této látky nebývá vždy spolehlivá. Analýzy u podobných látek zpravidla trvají 24 až 48 hodin, řekl mluvčí Federálního úřadu pro vyšetřování .
 

lunatic ( 18. dubna 2013 09:15 )

 Nevím,jak je možné otrávit pana Obamu - lidé jeho původu obvykle jedí všechno !

fandamilan ( 18. dubna 2013 09:04 )

Není normální černouškovi psát,je třeba se trefit kulkou do kebule.

Zobrazit celou diskusi
Další videa