Šéf brněnských strážníků přišel o zbrojní průkaz: Odvolán nebude!

Ředitel Městské policie Brno Jaroslav Přikryl přišel o zbrojní průkaz kvůli překročení pravomocí
Autor: ČTK, ljš - 
22. 4. 2013
09:31

Při vyřizování přestupků zneužil svou pravomoc, přesto ale šéf brněnských  Jaroslav Přikryl strážníků zůstává na své pozici a odvolán nebude!

"Ředitel Městské policie Brno Jaroslav Přikryl přišel o zbrojní průkaz a musel odevzdat zbraň. Důvodem je obvinění ze zneužití pravomoci," informoval v dnešním vydání Brněnský deník Rovnost. Vyšetřovatelé Přikryla obvinili loni v prosinci, údajně postupoval nezákonně při vyřizování přestupků.

Informaci o ztrátě zbrojního průkazu potvrdil brněnský primátor Roman Onderka (ČSSD). "O tom, že musel odevzdat soukromou zbraň a zbrojní průkaz, vím. Je to součástí standardních kroků policie a v podstatě to nemá žádný vliv na výkon práce strážníka obecní policie," uvedl Onderka. Ředitel městské policie podle něj zbraň ve své funkci nepotřebuje. Městská policie Brno má asi 600 pracovníků, necelá pětistovka z nich jsou uniformovaní strážníci.

Přikryl se nevyjádřil. Podle anonymního zdroje Brněnského deníku by běžného strážníka v případě trestního stíhání čekalo přeřazení na pozici, kterou může vykonávat civilista, Přikryl však na svém postu zůstává.

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa