Zabíjel terorista při maratonu kvůli datu? 15. duben je dnem největších lidských katastrof
Přesto, že stále není znám motiv, ani identita teroristy, který včera odpálil nálož na bostonském maratonu, z data, kdy k útoku došlo, běhá mráz po zádech. 15. dubna se totiž potopil Titanic a byl spáchán atentát na amerického prezidenta Abrahama Lincolna.
Včerejšek se zapíše krvavým písmem do lidské historie. Teroristický útok si vyžádal nejméně tři mrtvé, včetně osmiletého chlapce, a 176 zraněných. Přes desítku lidí je v kritickém stavu. Spoustě z nich musely být amputovány končetiny. Všichni se nyní ptají, kdo za útokem stál a proč zabíjel. Útočil také terorista včera kvůli děsivému datu?
Útočili náboženští fanatici?
Podle bezpečnostních expertů jsou hlavními podezřelými z atentátu islámští fundamentalisté, američtí protivládní radikálové nebo náboženská sekta, která si mohla útočit včera kvůli hrozivému datu 15. dubna. V tento den se totiž odehrálo v lidské historii děsivé množství katastrof a krvavých událostí.
15.4. 1865 – Atentát na Lincolna: Americký prezident Abraham Lincoln navštěvuje divadlo. Do jeho lože vniknul herec John Wilkes Booth, který ho střelil dvakrát zezadu do hlavy. Lincoln zemřel 15. dubna v ranních hodinách.
15.4.1912 – Potopení Titaniku: Půl hodiny před půlnocí 14. dubna najel zaoceánský parník na kru. Za dvě a půl hodiny šel celý ke dnu. Při katastrofě zemřelo 1502 osob.
15. dubna 1927 – Rozvodnění Mississippi: K nejhorším záplavám moderní historii došlo v deseti amerických státech. Při rozvodnění řeky Mississippi bylo zaplaveno 70 tisíc kilometrů čtverečních.
15. dubna 1989 – Tragédie na stadiónu Hillsborough: Při fotbalovém semifinále mezi Liverpoolem a Nottingham Forest v stadiónu Hillsborough bylo ušlapáno 96 lidí k smrti a dalších 200 bylo zraněno. Policie tehdy vpustila fanoušky na přeplněnou tribunu.
15. dubna 2010 – Výbuch sopky Eyjafjallajökull: Islandská sopka se probudila k životu 14. dubna. O den později z ní sopečný popel zamořil většinu vzdušného prostoru nad Evropou. Uzavřena byla všechna velká letiště nad starým kontinentem.
Za terorismus trest smrti,i u nás,moc jim dovolujeme.S náma se oni taky nese-rou.(viz únosy atd...)