Kradl dodávku a přejel majitele: Za vraždu táty dvou dětí jde sedět na 18,5 roku

Za vraždu muže, kterému kradl dodávku, jde Roman Hubený na 18,5 roku do vězení
Autor: simao, ČTK - 
27. 3. 2013
16:51

Několikrát trestaný recidivista skončil v chládku - za to, že při kradení dodávky přejel jejího majitele, jednatřicetiletého otce dvou dětí. Za chladnokrevnou vraždu dostal Roman Hubený 18,5 roku. Ke zmírnění trestu mu nepomohlo ani odvolání.

K tragické události došlo loni v květnu ve Velvarech na Kladensku. Roman Hubený zde vycítil příležitost, nastoupil do cizí dodávky a chtěl s ní ujet. Josef Leibl (†31), který si mezitím odskočil nakoupit, to zpozoroval a z krámu se za autem rozeběhl. Stalo se mu to osudným.

Roman Hubený ho totiž bez mrknutí oka přejel. A otec dvou dětí Leibl na místě zemřel, nepomohla ani rychlá pomoc kolemjdoucích a záchranářů. Za vraždu si však pachatel odpyká ve vězení 18,5 roku. Dnes to potvrdil odvolací Vrchní soud v Praze, který zamítl Hubeného odvolání.

Vraždil prý úmyslně

Podle rozsudku Hubený vraždil úmyslně, aby se zmocnil auta. Motivem prý bylo to, že měl soudem zakázané řízení, a proto chtěl z místa za každou cenu uniknout co nejrychleji, aby se vyhnul případném trestu. Bez rozmyslu proto majitele auta přejel.

Hubený, který byl v minulosti již desetkrát odsouzen za řadu menších kriminálních deliktů, u soudu vinu odmítl. Prý si na nerovném povrchu náměstí vůbec nevšiml, že někoho přejel. Podle jednoho ze svých známých však prý po nehodě řekl: "Já ho asi zabil, přejel jsem mu přes hlavu..."

"Celé jednání obžalovaného směřovalo k tomu, aby se poškozeného (majitele auta) zbavil. Poškozený se před vozidlo nedostal sám, ale proto, že ho tam obžalovaný srazil. Obžalovanému by tedy nemohlo být přičítáno k dobru, že poškozeného neviděl," uvedl dnes předseda odvolacího senátu Jiří Lněnička.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

dsmann ( 27. března 2013 18:19 )

A Bleskopět zaspal http://www.novinky.cz/domaci/297382-ustavni-soud-smetl-zalobu-na-klause-pro-velezradu-ze-sto lu.html

peterwilliams ( 27. března 2013 17:59 )

je to hnusak zrzavej ..bejsou to dobry lidi

peterwilliams ( 27. března 2013 17:59 )

dsmann

dsmann ( 27. března 2013 17:53 )

Nechci se ho nijak zastávat, ať v base shnije, ale tahle věta "Poškozený se před vozidlo nedostal sám, ale proto, že ho tam obžalovaný srazil. " je zkrátka holý nesmysl Srazit někoho vozidlem tak aby se mu dostal před vozidlo, je zkrátka neproveditelná kravina. Navíc se původně psalo, že okradený, když uviděl odjíždějícího zloděje, vyběhl z krámu a snažil se auto zastavit tím, že si mu stoupl do cesty...

marie60 ( 27. března 2013 17:05 )

 Haj.zlík !!!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa