Krejčířova supervila na prodej: Takhle si žil uprchlý miliardář!

Autor: Eva Pospíšilová - 
22. března 2013
05:00

Miliardář Radovan Krejčíř (44) zbohatl jako český šíbr, ale žil si jako arabský šejk. V Černošicích u Prahy vybudoval monstrsídlo se zlatými kohoutky, tajnou chodbou i žralokem v akváriu. Vila za 400 milionů teď míří do nucené dražby!

Krejčíř, který byl v Česku nedávno odsouzen k 11 letům vězení za zpronevěru, totiž nezaplatil zhruba 50 milionů korun jako náhradu škody v jednom ze svých sporů. Krejčíř se ovšem podle informací Blesku své vily nechce vzdát.

„Je připravený podat mimořádný opravný prostředek,“ řekl Blesku člověk z okolí muže, jenž v roce 2005 pláchnul při zatýkání policii právě z této vily na Seychely. Odtud pak přesídlil do Jihoafrické republiky, kde teď čelí několika trestním stíháním.

Kdyby Krejčířova rodina vilu, která je nyní napsaná na manželku Kateřinu, neuhájila, šel by na trh opravdový unikát. Blesk měl jako první možnost nahlédnout do jeho interiéru.

Krejčíř si sídlo střihnul na míru snobského vkusu: spokojil se s tím, co bylo nejdražší. Vany a umyvadla zdobily zlaté kohoutky, na podlahách drahé koberce, kvalitní dřevo nebo mramor. Třešničkou bylo akvárium, v němž Krejčíř choval malého žraloka, murénu a také jednu z nejjedovatějších mořských ryb – perutýna.

A na kolik by sídlo mohlo být před dražbou oceněno? Z odhadované téměř půl miliardy by se cena mohla dostat i pod 100 milionů. I tak se prý bude těžko hledat kupec.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

verasum ( 22. března 2013 15:28 )

Nevkusná rezidence,dávána na obdiv okolí co vše si majitel může dovolit, přeplácaný pozemek na úkor zahrady

bullshit ( 22. března 2013 14:51 )

Pokud je mimořádným opravným prostředkem tzv. dovolání,tak nemá odkladný účinek na rozsudek (dražbu).

tomik007 ( 22. března 2013 12:44 )

je to splacany jako kdyz si pejsek s kocickou varili dort. Rada docela hezkych veci nahazenych zcela nesmyslne na jednu hromadu. Nejlepsi je ta kazchstanska postel.

itartas ( 22. března 2013 11:06 )

jo takhle to vypadá za kapitalismu, takovou vilku neměl ani Štrougal

itartas ( 22. března 2013 11:05 )

řadoví policajti za nic nemůžou, jak zněl rozkaz tak vykonali

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud