Neděle 3. prosince 2023
Svátek slaví Svatoslav, zítra Barbora
Zataženo, sněžení -2°C

Motiv sebevraždy už nikdo nezjistí: Terezku (†18) s prostřeleným srdcem vyprovodili přátelé

Autor: Vlaďka Hradská - 
21. března 2013
15:13

Byla krásná, mladá a asi nešťastně zamilovaná. Osmnáctiletá Terezie zřejmě neunesla rozchod s přítelem a právě před týdnem se zastřelila. Dnes se vydala na svoji poslední cestu.

Pohřeb studentky obchodní akademie, která si prostřelila srdce revolverem svého nevlastního otce, se konal v Blatné. Smuteční síň krematoria praskala ve švech. Dívku kromě zdrcené rodiny přišli vyprovodit především její kamarádky a spolužáci.

„Vůbec by mě nenapadlo, že to může udělat. Ještě dva dny před tím jsem jí psala, že spolu pojedeme o prázdninách do Itálie. Byla pro,“ plakala jedna z dívek. Osudové rozhodnutí Terezky nemohla pochopit, stejně jako její další přátelé. Podle nich vůbec nic nenasvědčovalo tomu, že je na tom tak špatně, aby si sáhla na život.

„V dopise na rozloučenou není jednoznačně uvedeno, že to udělala kvůli klukovi. Jsou tam jen slova rozloučení s blízkými,“ řekl zdroj seznámený s vyšetřováním případu.

Policie odmítla k celé věci sdělit další informace. Potvrdila pouze, že motiv není jednoznačný. „Až přijdou výsledky pitvy, případ odložíme,“ uvedla pouze strakonická policejní mluvčí Jaromíra Nováková. Proč tedy Terezka obrátila proti sobě zbraň a zmáčkla spoušť, se už zřejmě nikdo nedoví.

Články odjinud