Soukromý tryskáč se zřítil na domy: V USA nejméně dva mrtví

Do obytné čtvrti v americkém South Bendu spadlo soukromé letadlo
Autor: simao, ČTK - 
18. března 2013
07:14

K leteckému neštěstí došlo v americkém státě Indiana. Soukromý tryskáč typu Beechcraft Premier se zde zřítil do obytné čtvrti, úřady zatím hlásí dva mrtvé a další zraněné.

Soukromý tryskový letoun spadl při letu nad městem South Bend na tři domy. Dva ze čtyř lidí, kteří cestovali na jeho palubě, jsou po smrti, zbylí dva skončili v nemocnici. Jeden je ve vážném stavu.

Trosky letadla zranili i jednoho z obyvatel domů. Podle prvních informací měl stroj před havárií blíže nespecifikované technické problémy.

Policie evakuovala kolem 200 lidí, kteří bydlí v okolí dopadu letounu. "Záchranná operace pokračuje. Dům se zřítil a je to tam velmi nebezpečné. Před vstupem dovnitř musíme zbylé stěny podepřít. Situace je pro všechny o to nebezpečnější, že je zde rozlité množství leteckého paliva," vysvětlili záchranáři.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud