Středa 21. února 2024
Svátek slaví Lenka, zítra Petr
Oblačno, déšť 9°C

Psycholog Hubálek o vrahovi Aničky (†9): Prozradil ho dopis

Autor: Richard Veselý, mokk - 
14. března 2013
21:46

Vražda Aničky J. (†9) byla jedním z největších případů, na jejichž vyřešení se podílel známý psycholog Slavomil Hubálek (†65), který v úterý náhle zemřel na zástavu srdce. S údajným vrahem dívky Otakarem Tomkem (†41) strávil při dvanácti vyšetřeních mnoho hodin. Muž se před svou sebevraždou nepřiznal, podle Hubálka ale určitě vraždil on.

Aničku J. začali rodiče hledat poté, co se 13. října 2010 nevrátila ze školy. Vzápětí se dalo do pohybu pátrání, na kterém se podílely stovky policistů. Kriminalisté měli od začátku podezření na sexuálně motivovanou vraždu.

Zloděj, nebo pedofilní vrah?

Podle stop DNA na nalezeném dívčině batohu a láhvi s pitím zadrželi policisté po několika dnech recidivistu Otakara Tomka. Vyšetření se ujal právě Hubálek. Čekala ho těžká práce, Tomek nikdy nebyl souzen za sexuální zločiny, nikdy u něj nebyla diagnostikovaná pedofilie. „Vždy když se ho ptali na oběť, tak v naprostém klidu přešel do frází typu: O osobě pohřešované nemám žádných poznatků. O svých krádežích naopak hovořil dopodrobna a zdlouhavě,“ okomentoval Hubálek.Soudce nakonec zamítl Tomkovo vzetí do vazby a policisté ho museli pustit.

Nález dívčina těla

Velký zvrat v případu nastal 16. března 2011, kdy bylo v Troji nalezeno torzo Aniččina těla. Dívka byla podle pitvy znásilněna a uškrcena. Policisté zadrželi podezřelého Otakara Tomka znovu, tentokrát ho obvinili z vraždy, znásilnění a 17 krádeží. Vyšetřování ale vzápětí skončilo. Tomek se 21. března oběsil ve vazební cele na Pankráci a o dva dny později zemřel, aniž by se k činu přiznal.

Tomkův vzkaz: Podělal jsem to!

Psycholog Hubálek věřil, že Otakar Tomek vraždil. Vyplynulo to podle něj i z jeho dopisu na rozloučenou. „Konkrétně z věty: Všechno jsem totálně podělal,“ uvedl Hubálek. „Zřejmě se chtěl zmocnit klíčů od domu a vykrást ho. Když se o ně ale přetahoval s obětí, tak se mohl sexuálně vzrušit, oběť znásilnit a pak ji usmrtit jako svědka,“ dodal psycholog.

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

krupan10 ( 15. března 2013 12:21 )

také nechápu, proč se v tom kre.téni furt rochní. Ze strany rodičů je to pomalu na další žalobu : nic pořádnýho nevyšetřili, zprasili co mohli.

alenam ( 15. března 2013 11:46 )

Klíče nebyly Aničky. Popřela to sama policie. Bylo to ale uvedeno jen jednou a i pak se v bulváru objevovaly fotky s "klíči Aničky" což byla zjevná manipulace. I laik by poznal, že ty klíče nepatří k bezpečnostním zámkům od vily.

alenam ( 15. března 2013 11:43 )

Sice má abzk pravdu ale že by byl Ježíš ?

horstfuxteleshop ( 15. března 2013 07:48 )

o něho nejde

horstfuxteleshop ( 15. března 2013 07:47 )

Zobrazit celou diskusi