Tragédie v Německu: Matka uhořela i se svými 7 dětmi!

Autor: vk - 
11. 3. 2013
07:30

Osm lidí v neděli zahynulo při rozsáhlém požáru bytového domu ve městě Backnang na jihozápadě Německa. Mezi uhořelými byla matka a jejich sedm dětí! Nejmladší oběti bylo pouhých šest měsíců!

Plameny vypukly v prvním patře a rychle se rozšířily do dalšího podlaží. Hasiči dostali první hlášení o požáru okolo 4:30 SEČ s tím, že ve dvou bytech, které požár zachvátil, je 13 lidí. Požár dostali pod kontrolu až ráno, zcela uhasit se jim ho ale podařilo až během dopoledne. Čtyři lidi byli zachráněni přes balkon. Tři z nich ale utrpěli zranění a zdravotníci je převezli do nemocnice.

Zatím není jasné, co oheň způsobilo. Podle policie nic nenaznačuje, že by za neštěstím stál žhář. Svědkové se ale domnívají, že hořet mohlo začít od kamen na dřevo.

Evakuovali hospodu

Bytový komplex, kde požár vypukl, vznikl přestavbou někdejší továrny na zpracování kůže a obývá ho řada rodin. Jednotlivé části areálu jsou navzájem stavebně propojeny, kouř se tak dostal i do dalších bytů. Ve sklepních prostorách komplexu jsou dvě hospody, jejichž návštěvníky museli hasiči evakuovat.

Doporučujeme
1080p 720p 360p
Další videa