Čtvrtek 25. dubna 2024
Svátek slaví Marek, zítra Oto
Oblačno, déšť se sněhem 9°C

Jaderné napětí stoupá: Severní Korea vypověděla všechny dohody o neútočení s Jižní Koreou!

Autor: shp, ČTK - 
8. března 2013
09:16

Schyluje se k válce? Poté, co komunistická Severní Korea pohrozila USA preventivním jaderným útokem, nyní přerušila všechny dohody o neútočení s Jižní Koreou. Kdo překročí hranice, bude zastřelen!

Komunistický režim také přerušuje takzvanou červenou linku, tedy přímé telefonické spojení mezi Pchjongjangem a Soulem. „Severní Korea odvolává všechny dohody o neútočení uzavřené mezi Severem a Jihem“, uvedl v prohlášení státní Výbor pro mírové sjednocení Koreje (CPRK). Jde především o smlouvu o neútočení z roku 1991, která schválila mírové řešení sporů a předcházení náhodným vojenským střetům.

Americké loutky v Soulu

Dnešní prohlášení CPRK odsoudilo čtvrteční rezoluci OSN jako důkaz, že Washington a jeho "loutky v Soulu" jsou "zbrkle odhodlaní" ke konfrontaci. "Vztahy mezi Severem a Jihem zašly tak daleko za nebezpečnou hranici, že už nejdou napravit.

Byť jen o píď narušíte náš prostor

 Na Korejském poloostrově nabírá vrchu krajně nebezpečná situace, kdy jaderná válka může vypuknout právě teď," sdělil výbor v prohlášení. Varoval rovněž, že severokorejská armáda "nemilosrdně" zareaguje na jakékoli narušení svého pozemního území, moře, či vzdušného prostoru, "byť o jedinou píď".

venxa ( 8. března 2013 22:00 )

Jo Stompi'n Tom byl dobrej ale ja mel radsi Johny Cash nebo Boxcar Willie. Ten nazpival "I'l go to jail again" coz zpivaval Matuska pod nazvem "to vsrchno odnes cas".

anka ( 8. března 2013 21:29 )

http://www.youtube.com/watch?v=rkZ62XvJHVQ - tak tohle ti davam jako darek pro radost...-) cest jeho pamatce...

venxa ( 8. března 2013 21:16 )

Anka thanks.

anka ( 8. března 2013 21:13 )

venxa ( 8. března 2013 20:56 )

Jerry na to ze ziji v Torontu od sedesateho osmeho je moje vyjadrovani a gramatika far superior v porovnani s nekterymi mutty z Ceske republiky kteri pisi jako by ani nedochodili patou obecnou. A sislat si muzes dal, to jenom ukazuje tvou dusevni uroven. P.S. Jeden z tech ktery pise inteligentni cestinou je gogo i kdyz pise naproste ideolologicke zvasty.

Zobrazit celou diskusi