Sobota 15. května 2021
Svátek slaví Žofie, zítra Přemysl
Oblačno, déšť 16°C

Soudruzi z KLDR - Příkaz zněl jasně: Ženy mají na výběr 18 účesů, muži jen 10!

Autor: vk - 
28. února 2013
07:30

Chci mít účes jako Jennifer Aniston, ostříhejte mě jako Beckhama... Tak na tohle můžou lidé v Severní Koreji zapomenout. Tamní režim západní vliv nestrpí, a rozhodl se zakročit i v oblasti úpravy vlasů. Schválil 18 ůčesů pro ženy, muži jich mají na výběr pouze 10!

Při pohledu na tabla povolených účesů se nabízí otázka, zda soudruzi z KLDR někde neudělali chybu. Jisté ale je, že jejich pozornosti neunikne ani vlásek na hlavě. Předpisový účes v socialistickém duchu navíc dokáže o svém majiteli leccos prozradit.

Zatímco svobodné severokorejské dívky mají delší vlasy a často si je zaplétají do copů, vdané ženy mají sestřih krátký. Dáma středního věku s delšími vlasy totiž může být považována za neatraktivní. Kuriozně působí i vysvětlení, proč jsou dlouhé vlasy špatné. Má to prý špatný vliv na rozvoj inteligence člověka!

Podle severokorejských pohlavárů totiž spotřebují dlouhé vlasy příliš hodně živin, což následně oslabuje mozek. Krátký účes má proto i inteligentní vůdce Kim Čong-Un a jeho manželka Ri Sol-ču, která se ihned po svatbě musela samozřejmě ostříhat.

Pánové mají výhodu, jejich rodinný stav podle sestřihu poznat nelze. O to těžší však mají volbu. Dlouhé vlasy jsou v zemi tabu a desítka schválených účesů příliš prostoru pro fantazii nedává. Předepsaná je navíc i délka vlasů: 1 až 5 centimetrů. Ne více, ne méně. Výjimku tvoří jen muži starší 50 let. Ti mohou nechat narůst vlasy až do délky 7 centimetrů, ale jen kvůli tomu, aby zakryli pleš.

Režim je v kontrole důsledný. Vlasy musí být čisté, účes prostý! Soudruzi zároveň doporučili, aby lidé navštěvovali svého kadeřníka každých 15 dní a nehrozilo tak, že budou mít kapitalistický vzhled.

Kdyby se Miroslav Grebeníček někdy dostal do Severní Koreje a chtěl na kolegy komunisty udělat dojem, má na výběr ne jeden, ale hned deset schválených účesů. A to se vyplatí!
Komunista Greb Eníč-Ek

Dlouhé vlasy, krátký rozum... Severokorejský vůdce nejlíp ví, co je pro jeho lid nejlepší. Je libo ostříhat na »sedmičku«, nebo raději na »osmičku«? Kdyby se Miroslav Grebeníček někdy dostal do Severní Koreji a chtěl na kolegy komunisty udělat dojem, má na výběr ne jeden, ale hned deset schválených účesů. A to se vyplatí!

zelena.karkulka ( 28. února 2013 20:07 )

Podívejte se na ulici nebo do časáku,nosí se furt to stejný,pár účesů

tomik007 ( 28. února 2013 18:40 )

Kim Conguv vyholeny zatylek mezi povolenymi ucesy ale neni

girasole. ( 28. února 2013 16:35 )

Kdo zase nabonzoval voko Hlavne, ze jednickovej psychopat mà neustale prostor na vsech diskusìch

yess12 ( 28. února 2013 15:08 )

Vlasy čistý a mozky vymytý

rezacek ( 28. února 2013 14:41 )

Ne, kde včera snědli už to, co měli na zítřek.

Zobrazit celou diskusi
Další videa