YouTube vyhlásil válku KLDR! Smazali video, které komunisté ukradli z počítačové hry

Propagandistické video si severokorejci "půjčili" z počítačové hry  (Autor: Youtube, ČTK)
Autor: ČTK, pet - 
7. února 2013
11:19

Komunistická KLDR natočila propagandistické video. Scénář vypadá asi takto: Mladý muž sní o letu na palubě severokorejské vesmírné lodi, o sjednocené Koreji a o New Yorku v plamenech. Rudé "veledílo" se ale na internetu příliš dlouho neohřálo.

YouTube video okamžitě smazal. Ukázalo se, že rudí propagátoři ukradli záběry ze slavné počítačové hry Call of Duty.  Na krádež si stěžoval výrobce her Activision.

Video bylo na YouTube nahráno v sobotu uživatelem Uriminzokkiri.com, což jsou oficiální internetové stránky KLDR, které šíří zprávy a propagandu severokorejských státních médií.

Na nahrávce futuristické vesmírné plavidlo oblétává svět a pod ním jsou vidět státy světa včetně sjednocené Koreje. Poté se objeví město, jehož hořící budovy se bortí pod dopadajícími raketami.

Tyto dramatické záběry ovšem byly brzy rozpoznány jako část hry Call of Duty: Modern Warfare 3, které se od uvedení na trh v roce 2011 prodaly miliony kusů. Pod videem běžely titulky v korejštině, vysvětlující: "Kdesi ve Spojených státech se oblaka černého kouře vznášejí k obloze. Zdá se, že hnízdo krutosti se stalo obětí požáru, který někdo založil."

Od úterka byla nahrávka na YouTube blokována s popiskem vysvětlujícím, že společnost Activision podala stížnost na porušení autorských práv. Ve středu patrně administrátoři severokorejského účtu video úplně odstranili.

V prosinci KLDR vypustila raketu dlouhého doletu, která dopravila na oběžnou dráhu satelit. Severní Korea tvrdí, že vypuštění rakety mělo výhradně mírové cíle, Západ ale Pchjongjang podezírá, že se jednalo jen o zástěrku pro test zbrojních technologií. Rada bezpečnosti OSN na krok KLDR reagovala zpřísněním sankcí. Pchjongjang následně oznámil, že v brzké době uskuteční svou třetí jadernou zkoušku.

djaba ( 7. února 2013 17:15 )

frantacizek: tenhle šikmookej kluk by tady u nás nevylezl z ústavu - Ten by naopak byl největší mafián šikmookých v Česku. Nebo,jak to obvykle chodí v bývalých socialistických státech, bývalí hlavouni Ksč i Čssm jsou dnes tvrdí kapitalisté .

frantacizek ( 7. února 2013 13:09 )

tenhle šikmookej kluk by tady u nás nevylezl z ústavu - vypadá jako by měl Downův syndrom - má všechny příznaky - mongoloidní vzhled, šikmé oči, malé uši..

lucianoxyz ( 7. února 2013 12:57 )

... nebo 3. světová válka!

gamehoror ( 7. února 2013 12:34 )

to máš ty informace z našich médií nebo jsi to tam procestovala ?

svetedivse ( 7. února 2013 12:14 )

Bohužel KLDR nemá co nabídnout, jen spoustu chudých lidi. Proto se do osvobozovaní nikdo nehrne. Kdyby měla zásobu ropy, zlata apod., tak je dávno svobodná demokraticko kapitalistická země

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud