Projektantovi výdělek nestačil, vydíral podnikatele i policii

Autor: Jana Ulrichová - 
6. 3. 2013
16:43

Podnikatele, ale i ministerstvo vnitra a ombucmana vydíral Martin K. (23) ze Štětí na Litoměřicku. Nedostudovanému vysokoškolákovi, který se živil jako projektant, příjem kolem 15 000 korun nestačil. Chtěl víc, a tak začal vydírat. Soud v Litoměřicích ho za to dnes poslal na 4,5 roku do věznice.

K. se na vydírání pečlivě připravoval. Od dvou žen, které odpověděly na jeho inzerát, koupil za 5000 Kč účty u eBank. Získal od nich přístupové kódy a hesla. Na tyto účty si chtěl nechat od vydíraných posílat peníze. Žádal částky od 80 000 do 150 000 korun. Z telefonních budek pak sledoval, zda mu na účty nějaké peníze přišly. V telefonní budce ho pak také zatkli policisté.

Když neuspěl, zapaloval

Jedním z těch, na jehož úkor chtěl mladík zbohatnout, byl i podnikatel Milan Tintěra, který v Nučnicích na Litoměřicku vlastní motorest. „Nejdřív mi poslal mail, ve kterém chtěl sto tisíc,“ řekl Blesku v době, kdy byl K. dopaden. „Měl jsem z toho nepříjemný pocit. Netušil jsem, jestli jsem se stal jen obětí blázna nebo jestli na mě útočí nějaká nebezpečná organizovaná skupina,“ dodal. Později vyšlo najevo, že si ho mladík stejně jako ostatní vydírané vytipoval náhodně. Když od něj peníze nedostal, pomstil se. Vstup do motorestu polil v noci benzínem a zapálil. Na místě nechal další dopis, ve kterém už požadoval 125 000 korun. Stejně vydíral i Jiřího Ledvinu z Kralup, který vlastní LPG stanici, a dva majitele autosalonů v Mělníku, kterým zapálil nová auta.

Vydíral i policii

Vydíral i státní instituce včetně ministerstva vnitra, generální inspekce  a policejního ombucmana, od kterých chtěl 2,5 milionu korun. Vyhrožoval přitom, že na dvou veřejných místech odpálí nálož.
„Stojím tu před vámi a stydím se tak, jako nikdy v životě,“ kál se Martin K. před soudem. K vydírání se přiznal a všem poškozeným se jednotlivě omluvil. Prý mu nestačil jeho příjem, chtěl si vylepši finanční situaci a také pomoci rodičům s domem, který rekonstruují už řadu let.  I když se stavěl do role hodného chlapce, který jen na chvíli ztratil rozum a teď toho lituje, soud neobměkčil. "Jeho jednání je vysoce nebezpečné. Nelze jej tolerovat," řekl soudce Miroslav Kureš. Rozsudek ještě není pravomocný.

Doporučujeme
jeffs ( 6. března 2013 21:33 )

kolik ti za tu reklamu VV John nebo Barta zaplatili?? nesrovnavej cloveka, ktereho znas z mistniho zastupitelstvi, tady s temi grazly!!! cele slavne VV jsou jen neskutecny podvod na jejich volice... stejny, jako u vsech ostatnich parlamentnich stran

jandobrozemsky ( 6. března 2013 19:52 )

Včerejší start nového investigativního pořadu "BEZ CENZURY" s Radkem Johnem byl dobrý. Jde vidět, že novinařina se nezapomíná.... Pokud budou VV poukazovat na "zhovadilosti" ve státní správě (předražené tendry, předražené stavby dálnic, církevní restituce), nekvalitní a drahé potraviny a pokud budou prosazovat přímou volbu starostů, poslanců, senátorů ad., tak je budu volit. U nás v místním zastupitelstvu odvádějí velmi dobrou práci..Nepolevujte ve vaší snaze.

marie60 ( 6. března 2013 17:10 )

nenavist ( 6. března 2013 17:06 )

Člověk by neměl používat cizí termity, když je nezná suterenně, nebo není v konvici, protože je zde veliké rizoto, že to skončí fiatem. Ombucman nebo ombudsman, páni redaktoři? Co takhle si doplnit vzdělání?

doktorka6 ( 6. března 2013 17:03 )

OPRAVA: soudy krátké ...

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa