Kamba se má čile k světu, gorilí rodina se chystá na křest mláděte

Autor: tho - 
1. března 2013
15:44

Pražská gorilí rodina má před sebou první velkou akci po tragickém porodu Kamby (40). V neděli totiž zoologická zahrada pořádá křest nejmladšího člena této rodiny. Jak se bude gorilí kluk jmenovat? Tak to vedení zahrady tají a prozradí až o víkendu.

Lucie Bílá, Karel Gott, Karel Poborský, nebo třeba primátor Prahy Bohuslav Svoboda... Tak to jsou lidé, kteří se v neděli přijdou podívat na nejnovější gorilí přírůstek v pražské zoo. „Vše začne v 13:00. Nejdříve vystoupí afričtí bubeníci, poté pan ředitel pronese pár slov a vyhlásí se jméno. Na konec akce je naplánovaná autogramiáda,“ popsal Blesku mluvčí Zoo Praha Michal Šťastný.

Chovatelé v pražské zoo se nakonec rozhodli, že s jménem si nechají poradit od samotných návštěvníků. Ti tak zaslali celkem 14 000 návrhů a z nich pak vybrali právě chovatelé deset. Z těchto finálních jmen nakonec to jediné vybrali kmotři – Lucie Bílá, Karel Gott a Karel Poborský.

Video  Gorilí mládě v pražské zoo se už začíná stavět na nohy  - Zoo Praha

Gorily se v České republice chovají od 60. let. První mládě, dnes už slečna, Moja, se v Praze narodila v roce 2004. Předloni v listopadu odcestovala do Španělska za vhodným partnerem a nyní už čeká mládě. Druhé mládě, sameček Tatu, se narodil samici Kijivu, a to v roce 2007. O tři roky později se narodil ještě samec Kiburi. Tatu se loni v létě nešťastnou náhodou oběsil při hře na laně.

Návštěvníci Zoo Praha tak vybírali jméno pro gorilí mládě už podruhé. Poprvé pojmenovali Kiburiho!

Kamba dostala rýmu, jizvu si neškrábe

Po 36 hodinách od probuzení Kamby na ni chovatele začali pozorovat zvýšenou aktivitu. Začala také vyhledávat kontakt jak s členy gorilí rodiny, tak i s chovateli. Jediným problémem, který doposud museli řešit, byla zvýšená teplota Kamby, což je po tomto zákroku běžné. Včera ji vyrazil zkontrolovat ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek a rovnou pořídil i jeden snímek. „Předváděla se mi překrásně. Zdá se být úplně v pořádku, ani jizvu si neškrábe, jen má trochu rýmu,“ okomentoval Bobek.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

tomik007 ( 1. března 2013 21:06 )

zmacknul jsem: Klaus s Livii se zarizuji a otevrelo se mi tohle

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud