Tragédie ve Frenštátě má šestou oběť! Pachatel se nejspíš mstil

Autor: ČTK, lm - 
23. 2. 2013
08:39

Policie potvrdila smutnou zprávu. Na základě analýzy DNA z neidentifikovaných ostatků nalezených v domě ve Frenštátě pod Radhoštěm byla potvrzena šestá oběť tragédie. Při nedělním výbuchu a požáru tak zahynuli tři děti, dvě ženy a muž, sdělila mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Holčáková.

Práce techniků byla klíčová pro určení počtu obětí frenštátské tragédie. Doposud bylo oficiálně obětí pět. "Závěry znalců znamenají ve svém důsledku identifikaci páté a šesté oběti výbuchu ve Frenštátu pod Radhoštěm. Nalezené lidské ostatky, jež byly vyzdvihnuty ze sutin domu, jsou ostatky obou pohřešovaných žen," uvedla mluvčí.

Exploze a následný požár domu si vyžádal zranění dalších 11 lidí. Mezi nimi byly tři děti, přičemž jedno z nich už opustilo nemocnici. Fakultní nemocnice v Ostravě ho podle mluvčího Tomáše Oborného propustila po dohodě s rodinou a zvážení aktuálního zdravotního stavu do domácího ošetřování. V nemocnici tak zůstávají tři dospělí.

"U zbylých tří pacientů se zdravotní stav, bohužel, nezměnil a stále zůstávají na jednotce intenzivní péče," uvedl v pátek Oborný. V kritickém stavu jsou stále žena a muž, žena s popáleninami na 90 a muž na více než 50 procentech těla.

Expertízy budou trvat ještě několik týdnů

Policisté nyní čekají i na výsledky expertíz související s příčinou výbuchu a následného požáru. "Hotovy budou do několika týdnů," řekla v pátek mluvčí. Šéf moravskoslezských hasičů ale už ve čtvrtek řekl, že v domě explodoval nahromaděný plyn. Unikal z hlavního rozvodu ve sklepě.

Policie se nyní prioritně zabývá verzí, že jej záměrně pustil a pak i zapálil problémový nájemník přízemního bytu Antonín Blažek. Sedmapadesátiletý muž byl častým stěžovatelem a naopak i na něj si lidé z okolí často stěžovali. O byt, který vlastnil s manželkou, přišel v exekuci. V neděli měl poslední termín k vystěhování. Dům pravděpodobně vyhodil do povětří v noci na neděli okolo 04:00.

Psycholožka: Nebyl psychopat, chtěl se pomstít

Policejní psycholožka Ludmila Čírtková potvrdila, o čem sousedé od začátku spekulovali. Podle ní nebyl pachatel psychopat, ale chtěl se pomstít. Tomu nasvědčuje i tři roky starý posudek, podle kterého byl příčetný a jeho pobyt na svobodě nebyl nebezpečný.

"V případě pachatele z Frenštátu bych uvažovala o tom, že ztratil smysl života. A krok číslo dvě u takového člověka je: 'Když už mě tu nic neváže, nemá smysl, abych tu dál zůstával.' Bohužel existuje určitá skupina lidí, která si v takovém okamžiku řekne: 'Ale nepůjdu sám, vezmu s sebou další oběti.' Jde o takzvané amokové zločiny," uvedla policejní psycholožka pro iDnes.cz.

Doporučujeme
pepazdp ( 24. února 2013 17:30 )

Jseš blbější než se původně zdálo Neudržíš ani názor od příspěvku k příspěvku.

kukuku ( 24. února 2013 17:10 )

Tak to máš pravdu, s urážením osoby zaměstnané jako "obecní blázen" zkušenosti nemám. Ale přijdi se ukázat, mrknu na Tebe a zkusím, jestli se mi Tě podaří urazit.

pepazdp ( 24. února 2013 16:56 )

Ty nemáš ani na to abys urazil obecního blázna a tu lítost si schovej pro sebe.

kukuku ( 24. února 2013 15:42 )

Máš pravdu, já můžu urazit jenom inteligenta, blbce Tvého kalibru lituju.

pepazdp ( 24. února 2013 15:34 )

Jen tu dál ukazuj svojí blbost Urazit mě nemůžeš, jenom dokazuješ, že nemáš ani páru co zvládá nebo nezvládá člověk s určitým IQ.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa