Podezřelý z výbuchu ve Frenštátě: Pracoval jako vězeňský dozorce!

Autor: shp, Ivana Žáková - 
19. února 2013
10:34

Lidé ve Frenštátě pod Radhoštěm mají jasno. Za masovou vraždou podle nich stojí problematický nájemník Antonín B. (†62), ke kterému měli opětovně chodit exekutoři kvůli soudnímu vystěhování. A nepřímo to potvrzují i svědci výbuchu a hasiči, podle kterých bylo v domě hned několik ohnisek výbuchu. Muž, který jako vězeňský dozorce pracoval s kriminálníky, se jím sám stal.

Hlavní podezřelý v případě výbuchu ve frenštátském domě strávil nemalou část svého života s kriminálními živly. Pracoval totiž dříve jako vězeňský dozorce, informovala MF DNES. Blesk dále pátral, kdo ve skutečnosti pan Antonín B. byl. Měl živnost na výrobu zámků a kování a sklenářské práce, ve skutečnosti se ale živil ve městě roznášením letáků. Aby je nemusel tahat, postavil si nedávno tříkolku.

Běhal s nožem

Podle místních to byl podivín, který dělal lidem ve svém okolí jen samé problémy a naschvály. Celý dům si na jeho chování opakovaně stěžoval na radnici. „Lidem neustále vyhrožoval. Měl také dluhy, vypnuli plyn i elektřinu, proto používal propanbutanové láhve, kterých měl hned několik. Před pár dny dokonce běhal po baráku s nožem v ruce a lidem hrozil zabitím. Dával jim za vinu, že bude muset byt opustit, protože úřad nařídil jeho soudní vystěhování,“ prozradil Blesku soused Pavel z vedlejšího domu.

Video Výpověď svědka Jiřího Mikesky: Soused chtěl, aby vyletěli do povětří - Blesk - Slávka Červená

Vyhodil ženu a došlo k explozi

Exkluzivní svědectví získal Blesk od Pavla Šuby (38) z Frenštátu pod Radhoštěm. Potvrdil, že se Antonín B., který bydlel v přízemí, se svou ženou krátce před výbuchem pohádal. Otázkou zůstává, zda úmyslně, aby ženě ušetřil život. Anebo hádka iniciovala jeho šílený čin.

„Bylo půl čtvrté ráno, když od něj jeho manželka utekla. Viděl jsem ji, jak z domu odchází. Za dvacet minut došlo k explozi,“ řekl Blesku Šuba. Ženu prý dobře znal. „Pracovala jako švadlena a byla to moc hodná paní. Její muž byl hodně divný. Měla s ním velké trápení. Nadělal velké dluhy, vypnuli jim doma i topení, proto si přitápěl z propanbutanových láhví,“ potvrdil dále Šuba.

Byl také jedním z prvních, kdo k hořícímu domu přiběhl. „Připadal jsem si jako v hororu. Lidé byli uvěznění v plamenech a křičeli, že nemohou ven. Ze zoufalství skákali z oken. Plačící děti pobíhaly venku bosé jen pyžamech. Hasiči přijeli s plošinou dost pozdě,“ vylíčil Pavel Šuba.

Sousedy k smrti nenáviděl

Jak Blesk dále vypátral, Antonín B. Rád se připojoval do internetových diskusí sledující nějaké neštěstí nebo vraždění, kde vystupoval jako Dobrý voják Švejk. Nejčastěji plival špínu na vedení města, policii, soudy, ale také své sousedy.

Stížnostmi také bombardoval diskusní fórum města Frenštát pod Radhoštěm. V něm obviňoval úředníci z bytového odboru a svoji sousedku Beátu Houšťavovou, Taktéž plival na další sousedku, všemi tolik oblíbenou Ilonu Strnadlovou, která jako zdravotnice pomáhala ve městě nemocným a nemohoucím lidem.

Antonína B. čekalo soudní vystěhování, odpojili ho od elektřiny i plynu. S městem prý vedl soudní spor o 900 tisíc korun na ochranu osobnosti. Ze všech svých problémů vinil vždycky druhé a sousedy.

Psal o satanech a ďáblech

* Pomocí exekuce vymáhali neexistující pohledávku. Přímou trestní odpovědnost za daný stav nesla Beáta Houšťavová. Má rodina byla nucena žít v prostředí ohrožující zdraví a život.

* Iloně Strnadlové je v současné době umožněno sluhy satana nezákonně podnikat v opětovně obsazených společných prostorách, které nelze ze zákona pronajímat. Mě ale chtějí zavraždit vyhozením na ulici z našeho bytu. Je tak konáno na základě neexistujících finančních pohledávek.

* Poldové mě vozili na vyšetření na psychiatrii. V současné době se mě sluhové Ďábla snaží vyhodit z bytu na ulici a uvrhnout do vězení pomocí manipulace s důkazy.

*Je velký rozdíl mezi odchodem ze života z důvodu flustrace a položením života za nějaký ideál.

*Každý musí začít sám u sebe. Postavit se proti tomu satanovu zlodějskému režimu a začít bojovat.

*Milí antikomunisté! Nebyl jsem s vámi zbabělý, proto dnes nemusím být s vámi statečný.

kuna ( 20. února 2013 10:30 )

Pracoval jako vezensky dozorce cili znamosti s policisty a tak nebyla snaha ze strany policistu resit hlaseni sousedu k jejich spokojenosti.To je velice spatne .Nasledky toho jsou hrozive.

scaramonte ( 20. února 2013 08:41 )

Však on tě přejde smích a všechny další Hitler-ovce s tebou, počej ...

scaramonte ( 20. února 2013 08:40 )

Asi si to zasloužíš, šmejde! Po revoluci budeš odsouzenej k smrti. Ale to bude pořádek, tudíž nepočítej s podmínečným odkladem. 5 minut po vynesení rozsudku už z tebe zbyde jen krvavá kaše a tu spláchne stříkací vůz do kanálu ...

scaramonte ( 20. února 2013 08:37 )

Takovým ***ům a posluhům kapitálu srazí lid po světáči palice gilotinou, a nebude na to potřeba žádných kliki- a para-háků ...

scaramonte ( 20. února 2013 08:35 )

Jo leda takovým grázlům jako ty na vole, to leda. A pořádně stisknut, aby sádlo stříkalo! A pak krev ...

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud