Hrůza v Pákistánu: Nejméně 63 mrtvých a 180 zraněných při pumovém útoku!

Autor: ČTK - 
16. 2. 2013
20:19

Nejméně 63 lidí bylo dnes zabito a dalších 180 zraněno při pumovém útoku na zeleninovém tržišti převážně šíitského předměstí pákistánského města Kvéta. Oznámily to tiskové agentury s odvoláním na pákistánské policejní zdroje.

Podle informací agentury AP byla nálož, umístěná v jednom z dopravních prostředků zaparkovaných u tržiště, odpálena na dálku. Mezi oběťmi jsou ženy i děti, řekl místní policejní představitel. Upozornil, že počet obětí útoku se může zvýšit.

Kvéta je hlavním městem provincie Balúčistán. Příslušníci šíitské menšiny se tam v minulých měsících několikrát stali terčem útoku.

Provincii Balúčistán už po desetiletí sužuje násilné povstání nacionalistů, kteří požadují větší autonomii a vyšší podíl na příjmech z přírodního bohatství svého regionu. Kromě nich jsou v oblasti aktivní také islámští radikálové.

Dnešní útok má podle agentury Reuters na svědomí organizace Laškare Džhangvi, která je odpovědná za většinu násilných činů páchaných v této oblasti na šíitských muslimech. Hnutí rozdmýchává násilí mezi sunnity a šíity již od 90. let a na svědomí má tisícovky obětí. Šíitští aktivisté obviňují místní úřady, že proti útokům militantů nevystupují důsledně a dokonce je prý kryjí.

Podle organizace Human Rights Watch hájící lidská práva bylo v Pákistánu v roce 2012 zabito přes 400 šíitů, což pro tuto menšinu znamenalo nejkrvavější rok v historii země.

Smrt Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Záznam zádušní mše O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Sledujeme, co se děje po veřejném rozloučení a pohřbu nejznámějšího českého zpěváka

djaba ( 16. února 2013 22:34 )

Hrůza v v kulturních západních zemích ,jež jsou v tamních končinách - démony zla - .Nevím jen , jestli ten démon není lepší než ten jejich prorok ,vlastní lid tam vraždí pro víru .

dbbs ( 16. února 2013 20:37 )

Jen ať se povražděj do posledního a bude klid. Hlavně si tyhle šmejdy nepouštět do Evropy.

civavalinda ( 16. února 2013 20:25 )

at se tam pozabiji vsichnia bude klid takova verbes

Zobrazit celou diskusi
Další videa