V Mariánských lázních zakazují ruštinu: Na poutácích už žádné Марианских-Лазнях!

Autor: tbc, lmk - 
14. února 2013
09:13

Azbuka jako hlavní jazyk reklamních poutačů musí zmizet z ulic Mariánských lázní. Radní schválili vyhlášku, která určuje, že hlavním jazykem bude čeština. Cizojazyčné reklamy mohou být vůči českému textu maximálně čtvrtinové.

Davy turistů z postsovětských zemí lákali podnikatelé do svých provozů reklamami v jejich jazyce. Les načerno postavených stojánků bude muset zmizet. Kromě toho budou muset být teď hlavně česky.

Radní tak vyslyšeli stížnosti místních obyvatel, kterým porušťování centra města vadilo. Stejný názor měl i starosta města Zdeněk Král. „Hlavní třída vypadala hrozně. Nechceme zakazovat reklamu, ale podnikatelé budou muset dodržovat pravidla,“ řekl.

Nová vyhláška bude platit od 1. března. Reklamní poutače mají mít maximálně povolený rozměr 66 cm na šířku a 1,3 metru na výšku a každý provozovatel může mít nejvíce dva. Ostatní poutače odklidí technická služba města.

 

gamehoror ( 15. února 2013 01:47 )

Jedině totalitní režim může diktovat podnikatelům jak mají vypadat jejich reklamní návěštní štíty a co jakými znaky tam smí bžt napsaný.

kobyla1 ( 15. února 2013 00:00 )

A proč jezdíš do lázní, které nemají zvuk?

1912 ( 14. února 2013 16:34 )

alenspon vidite jak jsme narod blbcu po 89roce je vyhnali ty rusaky a nechteli tu nemce tak to mate vy politicka verbezi co jste a delate s nasi zeme a my hlupaci jen zase cumime a jen nadavame dobre nam tak jsme ochotni i to vlastni ho..vno prodat za valuty a urodnou zem prodavat kde komu .tupci a tupci ten narod cesky /

mnpv ( 14. února 2013 16:19 )

Mám maturitu ještě z ruštiny, takže žádná řečtina. Všechno v ruštině, je to nejbohatší klientela, bohatí Rusové tam lítají na "dáču" - chatu. Jídelní lístky, reklamy před obchody a cestovkami všechno v ruštině. Zájezd výletní lodí do Izraele z 90% obsadili ruští turisté. V Haifě v brusírně diamantů ve sto procentech nakupovali zase Rusi. Mimochodem za šílené částky. Němci srkali kafe z automatu, které bylo zadarmo. Svět se mění.

jana999 ( 14. února 2013 15:19 )

no oni na kypru píšou azbukou, jako řecko a bulharsko, takže to nemusela být ruština

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud