Drastické foto ze Sýrie: Řeka vyplavila stovku popravených mladíků

Autor: simao - 
30. ledna 2013
18:45

Obětem je většinou 20 až 30 let. Mají na sobě trička, džíny, zkrátka civilní oblečení. A jejich ruce jsou spoutané za zády... Děsivá scéna se naskytla obyvatelům syrského Aleppa. Řeka zde vyplavila více jak stovku popravených mladíků!

Příčina smrti je často jasná na první pohled - kulka do hlavy, nebo krku. Mezi obětmi nejsou však jen dospělý, ale třeba i dvanáctiletý chlapec. "Není to poprvé, co jsme v řece našli popravená těla, nikdy jich ale nebylo tolik," říkají místní.

Těla vyplavila řeka Kuvaik v povstalci ovládané čtvrti Aleppa. Kdo za popravu může, se neví. Syrští rebelové (Svobodná syrská armáda) obviňují oficiální a nenáviděnou vládu prezidenta Bašára Asada. Ta si to však nenechává líbit.

Z Asadova paláce se tak šíří jiné zvěsti: "Unesly je teroristické skupiny a popravily během nedělní noci v parku ve čtvrti Bustana al-Kasr, která je pod jejich kontrolou," řekl vládní zdroj arabské televizi al-Džazíra. "Teď tito teroristé rozpoutali mediální kampaň a ukazují, že vytáhli těla v místě, které sami ovládají."

Finanční pomoc pro Syřany: Přispěje i Česko

Mrtvoly mezitím odvážejí do jedné z místních nemocnic, jejich identifikace je však složitá, neměly u sebe žádné doklady.

Ze země, zmítané již téměř dva roky občanskou válkou a také humanitární krizí, mezitím nadále proudí tisícovky uprchlíků - podle OSN to je už 700 tisíc lidí.

Generální tajemník OSN Pan Ki-mun proto informoval, že syrským civilistům poputuje finanční pomoc ve výši přes 1,5 miliardy dolarů (28,4 miliardy korun). Schválilo ji dnes šest desítek států, účastnící se dárcovské konference v Kuvajtu.

Částkou 20 milionů korun přispěje letos na pomoc pro obyvatelstvo Sýrie i syrské uprchlíky i Česko. Jde o stejnou sumu, jakou loni z humanitárního rozpočtu ministerstva zahraničí poskytlo Česko loni.

mortis69 ( 31. ledna 2013 04:12 )

Odříznout od všeho a obehnat ostnatým drátem.Kdo zbyde poslední vyhrál

iribr ( 30. ledna 2013 23:41 )

clovek si pak uvedomi, ze mit za prezidenta Zemana je opravdu uz malickatej okslivej detail. Hlavne ze se nemusime bat o zivot nasich deti. Jo, budeme mit ve svete ostudu jestli nas tenhle buran alkoholickej ma reprezentovat, ale nas zivot to nejak nezmeni. Max se budem stydet, ale zas mame v kvetnu mistrovstvi v hokeji)))

iribr ( 30. ledna 2013 23:40 )

presne, 20 Millionu je pro ne nic. Hlavne ze tady svobodny matky zivorej a nebo cekaj na materskou dva mesice.

iribr ( 30. ledna 2013 23:38 )

je to jeden jak druhej, rebel nebo vojak - zmetci! Obe strany delaji stejna zverstva a odnasi to civilisti a deti. A nikdo s tim nic nedela. Hlavne ze se takovyhle zverstva dostava do medii, aby se upoutala pozornost. Stejny jako s valkou v Jugoslavii. Pak se zas budou nahanet valecni zlocinci 20 let a odhalovat hrmadny hroby. Nikdo nic nedela, asi tam neni zadna ropa.

sofia1 ( 30. ledna 2013 22:12 )

20 milionu korun je jen smesna castka penez oproti tomu, co cesti prekupnici se zbranemi zaplatili statu na danich. Kdo vyrabi a dodava zbrane, ten at plati!!!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud