Pátek 25. září 2020
Svátek slaví Zlata, zítra Andrea
Zataženo, déšť 16°C

Bush starší v nemocnici: Převezli ho na jednotku intenzivní péče!

Prezidentská rodinka z USA: Bushové starší a mladší  (Autor: ČTK, Profimedia.cz)
Autor: simao, ČTK - 
27. prosince 2012
08:38

Bývalého amerického prezidenta George Bushe staršího (88) převezli do nemocnice! A rovnou na jednotku intenzivní péče.

Bílý dům obýval v letech 1989 až 1993. Navázal na něj jeho syn George Bush mladší, který se také stal prezidentem.

Nyní však Bush starší strádá. Fyzicky. Zhoršilo se mu opět zdraví a již několik dní je v nemocnici na jednotce intenzivní péče. Jeho stav, který se povážlivě zhoršoval, by měl být nyní stabilizovaný, trápí ho však nadále horečky.

"Prezident je při vědomí a mluví s lékařským personálem, je s ním jeho rodina," uvedl v tiskovém prohlášení Bushův mluvčí Jim McGrath.

Lékaři však zatím tají, co je přesnou příčinou Bushovy hospitalizace. Nařídili ale, aby bývalý prezident dostával pouze tekutou stravu. Naposledy Bushe staršího převezli do nemocnice v listopadu, když trpěl bronchitidou.

Bush však není jediným exprezidentem, kterého trápí zdraví. To pozlobilo i jihoafrickou ikonu Nelsona Mandelu, kterého však již z nemocnice propustili do domácího léčení. Mandelu pro změnu sužuje plicní infekce.

fandamilan ( 29. prosince 2012 11:24 )

je dobře že je na pokraji smrti.Nic jiného si tento masový vrah iráckého lidu nezaslouží.Je povzbuzující zpráva že další vrah už skapal,a to generál oddaný plně vraždění v zájmu američanů.Ted je na řadě mladší Buschmen a bude vše jakžtakž v pořádku.

petarandlikova ( 27. prosince 2012 17:32 )

Zdravim. Mezi lidma ted koluje novinka, jak si privydelat na internetu par penez. Je to na - www.CervenoCerna.Borec.cz - Ja si takto vydelavam uz pres mesic a nemuzu si to vynachvalit, stejne jako znami, kteri mi to poradili Doporucuji to omrknout rychle, protoze brzy to uz nebude mozne!

liskabystrouska ( 27. prosince 2012 08:57 )

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud