Sobota 25. května 2024
Svátek slaví Viola, zítra Filip
Oblačno, bouřka 20°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

Pes zabil v Praze batole (†1,5)! Tohle jsou další hrůzné a tragické případy

Autor: ČTK, raj - 
14. prosince 2012
20:44

Našťastná tragédie, která se stala dnes v Praze na Žižkově, šokovala téměř celé Česko. Pes tam totiž pokousal teprve rok a půl staré batole, které zraněním podlehlo. Tady jsou další případy, kdy útok psa skončil nešťastně.

Květen 1998 – Jedenáctiletý chlapec z Javorníku na Jesenicku zemřel hodinu poté, co ho pokousal jeho vlastní pes, čtyřletý bullmastif.

8. března 2002 – Volně pobíhající německý ovčák zabil v Rumburku na Děčínsku sedmiletého chlapce. Okresní soud v Děčíně odsoudil o rok později majitelku psa na 16 měsíců podmíněně. 

10. ledna 2003 – Dvaaosmdesátileté důchodkyni z Havířova na Karvinsku smrtelně prokousl hrdlo šestiletý pes, který hlídal její dům. 

12. září 2003 – V Kovansku na Nymbursku zabil pes jeden a půl roku starou dcerku svého pána. Tříletý kříženec labradora a dobrmana dítě napadl, když si hrálo na dvorku u domu. 

28. března 2004 – Tři psi v Nížebohách na Litoměřicku smrtelně zranili devětatřicetiletého hlídače tamní králičí farmy. Majitele psů litoměřický soud potrestal podmíněným ročním trestem. 

25. srpna 2007 – Pitbul napadl v Potštejně na Rychnovsku svého majitele. Dvaašedesátiletý muž na následky zranění zemřel.

17. července 2008 – Jednaosmdesátiletého muže a jeho dceru napadla v Kolíně argentinská doga, která se podhrabala pod plotem. Muž svým zraněním o dva dny později podlehl. 

12. listopadu 2010 – Čtyřletý hoch spadl z balkonu rodinného domu v obci na Přerovsku do kotce ke dvěma pitbulům. Než se podařilo chlapce vytáhnout, byl mrtev. 

17. července 2011 – Sedmatřicetiletá žena utonula poté, co se v pískovně Kopa na Mělnicku střetla ve vodě s křížencem pitbula, který utekl majiteli. Žena byla v kritickém stavu transportována do nemocnice, kde zemřela. Majitele zvířete policie obvinila z usmrcení z nedbalosti, soud však stíhání zastavil, neboť muž byl v době neštěstí nepříčetný. 

14. prosince 2012 – V Praze na Žižkově napadl a pokousal pes malé dítě.

londynskypes ( 15. prosince 2012 18:28 )

ale uthne mi koule a tobe vyskrabe oci

saldo ( 15. prosince 2012 12:46 )

Probůh, nesrovnávejte pořád pitbuly, fily, rotvajlery atd. s jorkšíry. To je trapná argumentace. Pojem "bojový pes" i když asi neexistuje v oficiální terminologii, je velmi trefný, protože není málo plemen, která byla vyšlechtěna s důrazem na fyzické předpoklady, agresivitu, nebojácnost, vysoký práh bolesti atd., a to vše s cílem získat plemena vhodná nejen na zápasy psů, ale i k aktivní obraně majitele či objektu. A že za všechno může majitel? Za mnoho jistě, nicméně z genotypu uvedených plemen nelze vyloučit možnost zkratkovitého jednání, které pak může vést vzhledem k jejich dispozicím k uváděným tragickým koncům. A protože člověka zakázat nelze, je možné zakázat potenciálně nebezpečná plemena. Nebo aspoň jejich chov a držení výrazně omezit s akcentem hlavně na služební používání v péči školených pracovníků.

lemfi ( 15. prosince 2012 12:08 )

Ups, měl tam být chov psů, ne lidí

lemfi ( 15. prosince 2012 12:02 )

Člověku, který vymyslel pojem "bojový pes" by se mělo stát něco hrozného. Nic takového neexistuje, všechno je jen o lidech. Každý pes může být nebezpečný, když je v rukou id..ta. A nechat ho s prckem v jedné místnosti o samotě? To jste lidi vážně tak hloupí? Někdo tu psal, že by se chov lidí měl regulovat, spíše by lidi, kteří si chtějí koupit jakéhokoliv psa nejprve, měli projít nějakým "výcvikem". On totiž může být velmi nebezpečný i třeba jorkšír, když k němu přijde prtě a zatahá ho za srst a dokud si to neuvědomíte, tak se to bude dít pořád. Ale svádět to na psy je opravdu velmi hloupé, vždycky je na vině člověk, ať už tím že se o psa nestará a ten zdivočí, nebo tím, a za to by se mělo zavírat, že nechá psa o samotě s dítětem, to je prostě neodpustitelné.

marietherese ( 15. prosince 2012 10:58 )

Jsem moc zvědavá kolik lidí musí ještě zemřít nebo být pokousáno, než se chov psů začne nějak regulovat. V naší republice je ve světě největší počet psů na jednoho obyvatele. Zajímavé je to, že média, kromě Blesku, se dnes chovají jako by se nic nestalo, ani zmínka o této velké tragédii.

Zobrazit celou diskusi