Pondělí 22. dubna 2024
Svátek slaví Evženie, zítra Vojtěch
Oblačno 7°C

V Praze přistálo nejmodernější letadlo na světě: Boeing 787 Dreamliner

Autor: Tereza Hodáliková - 
14. prosince 2012
15:20

VIDEO | Nejmodernější dopravní letadlo na světě dorazilo poprvé do Prahy! Boeing 787 Dreamliner tak přistál s 29 minutovým zpožděním v 9:20 na letišti Václava Havla. Boeing přiletěl z Polska na pravidelné lince Varšava – Praha.

„Letadlo v barvách polského národního dopravce LOT Polish Airlines se v Praze objevilo u příležitosti prvního pravidelného letu tohoto typu letadla registrovaného v Evropě. Linka mezi Prahou a Varšavou je tak první mezievropskou linkou, na které byl nový Dreamliner nasazen,“ popsala Blesku mluvčí Letiště Praha Eva Krejčí s tím, že polský dopravce tímto letem zahájil cyklus evropských letů, v rámci kterého bude Dreamliner létat z Varšavy do osmi evropských měst: Praha, Vídně, Mnichova, Frankturtu, Hanoveru, Kyjeva, Budapešti a Bruselu.

Nový Boeing o délce 57 metrů má poměrně velké rozpětí a plochu křídel (60 metrů, 325 m²), rozměrově je tedy srovnatelný spíše s Airbusem A330 (délka kolem 60 m, rozpětí také 60 m, plocha křídel 360 m²). Hmotnost prázdného Dreamlineru se pohybuje kolem 110 tun.

Video  Nejmodernější letadlo současnosti přistálo v praze  - Tereza Hodíliková
Video se připravuje ...

Chcete Boeing vidět?

Letoun tak v Praze nebyl naposledy. K vidění bude ještě v dalších celkem deseti termínech rozložených do prosince a ledna. Dalšími termíny budou: 15, 16, 18, 19, 20 a 28. prosince, zbylé čtyři termíny připadají na 2, 11, 12, a 14. leden 2013. Poté se Dremliner přesune na dálkové lety. Bude tak létat na lince Varšava – Chicago.

Nejmodernější letadlo světa

* kapacita 210–290 míst

* každá sedačka je vybavena velkou obrazovkou zábavního systému

* u každého místa nechybí USB port pro napájení přenosných zařízení a přehrávání hudby i filmů

* dálkové ovládání na kabelu není jako obvykle umístěno v opěrce, ale šikovně přímo pod displejem

* tradiční kovové materiály jsou v konstrukci do značné míry nahrazeny uhlíkovými vlákny (letadlo je mnohem lehčí a má menší spotřebu)

* další předností letadla je, že je tišší

* změnou co se týče rozložení sedadel je, že ekonomická třída nemá sedadla 3-3-3, ale 2-3-2

* V září 2011 registroval Boeing 821 objednávek

mortis69 ( 23. prosince 2012 02:51 )

Zastavte někdo už tu votravnou undu-k,co furt cpe bezplatnou reklamu na podvody a nediskutuje o tématu.Jinak toto letadlo i přez všechny vymoženosti vypadá dost tuctově

simonarandlikova ( 22. prosince 2012 20:44 )

Zdravim. Mezi lidma ted koluje novinka, jak si privydelat na internetu par penez. Je to na - www.CervenoCerna.Borec.cz - Ja si takto vydelavam uz pres mesic a nemuzu si to vynachvalit, stejne jako znami, kteri mi to poradili Doporucuji to omrknout rychle, protoze brzy to uz nebude mozne!

janarandlikova ( 21. prosince 2012 17:36 )

Zdravim. Mezi lidma ted koluje novinka, jak si privydelat na internetu par penez. Je to na - www.CervenoCerna.Borec.cz - Ja si takto vydelavam uz pres mesic a nemuzu si to vynachvalit, stejne jako znami, kteri mi to poradili Doporucuji to omrknout rychle, protoze brzy to uz nebude mozne!

renatarojnilova ( 15. prosince 2012 18:41 )

Zdravim. Mezi lidma ted koluje novinka, jak si privydelat na internetu par penez. Je to na - www.CervenoCerna.Unas.cz - Ja si takto vydelavam uz pres mesic a nemuzu si to vynachvalit, stejne jako znami, kteri mi to poradili Doporucuji to omrknout rychle, protoze brzy to uz nebude mozne!

rendyx111 ( 15. prosince 2012 14:12 )

a já jsem se zase dnes nádherě vykadil,taky dobrá zpráva,možná důležitější,než nějakejBoeing......

Zobrazit celou diskusi